נחמן אש
צילום: דפנה גזית

הקלטות ממונה הקורונה | פרופ' אש: הדברים לא נאמרו כביקורת אלא כעובדה

הממונה מגיב בריאיון לכאן חדשות על ההקלטות שבהן נשמע אומר כי המל"ל לא אוכף הנחיות קורונה בהר הבית: "לפי התיאור שקיבלנו אין שם הפקרות, כי הווקף מקפיד על מסכות והנחיות שונות"
הבוקר הזה
14 בדצמבר 2020
07:33

ממונה הקורונה, פרופ' נחמן אש, מגיב הבוקר (שני) להקלטות שנחשפו אמש בחדשות הערב בכאן 11 ובהן הודה כי המל"ל החליט לא לאכוף את הנחיות הקורונה בהר הבית. "הדברים לא נאמרו כביקורת אלא כעובדה שיש התמודדויות שהן קשות", אמר פרופ' אש לרן בנימיני בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון בכאן רשת ב:

הוא הוסיף כי "לפי התיאור שקיבלנו אין שם הפקרות כי הווקף מקפיד על מסכות והנחיות שונות. אנחנו צריכים להבין שבחיים עם המגפה יש דברים שאי אפשר לעשות, יש שיקולים. זה נכון בכל תחומי החיים. התפקיד שלי מקצועי, להציף דברים בפני מקבלי החלטות. זה אתגר גדול.  זה הופך את העניין למורכב אבל ידעתי שהתפקיד הזה מורכב. אנחנו עושים הכי טוב כדי לקבל את ההחלטות הנכונות".

על הגעת החיסונים אמר פרופ' אש: אני מקווה מאוד שביום ראשון זה מתחיל. אנחנו עושים הכול לקבל את האישורים הרגולטוריים. אני אתחסן בין הראשונים. אנחנו צריכים להוות דוגמה אישית שהחיסונים בטוחים ויעילים. לאורך הדרך יהיו חיסונים לכל תושבי ישראל".