פיט בוטיג'ג'
צילום: אי-פי

פיט בוטיג'ג' מונה לשר התחבורה בארה"ב - ההומו המוצהר הראשון שמכהן כשר

מנהיג הרוב הרפובליקני בסנאט מיץ' מקונל בירך את ביידן ואת קמאלה האריס על ניצחונם בבחירות, וביקש מעמיתיו במפלגה שלא להתנגד לאשרור תוצאות
איתמר מרגלית
15 בדצמבר 2020
22:14
עודכן ב 05:54

נשיא ארצות הברית הנבחר ג'ו ביידן ממשיך בסבב המינויים בממשלו. עכשיו תורו של פיט בוטיג'ג', ראש עיריית סאות' בנד לשעבר ומי שהתמודד מול ביידן בפריימריז המפלגה הדמוקרטית, שמונה הלילה (רביעי) לשר התחבורה. בכך בוטיג'ג' הוא ההומוסקסואל המוצהר הראשון שיכהן כשר בארצות הברית. עוד דווח כי חברת הקונגרס מניו מקסיקו דב האלנד תכהן כשרת הפנים בממשל ביידן.

בתוך כך, מנהיג הרוב הרפובליקני בסנאט מיץ' מקונל בירך אתמול את ביידן ואת קמאלה האריס על ניצחונם בבחירות. מקונל ביקש מעמיתיו במפלגה שלא להתנגד לאשרור תוצאות האלקטורים בקונגרס בחודש הבא, לאחר שאתמול פורסם כי יש קבוצה מצומצמת של חברי קונגרס רפובליקנים שמתכוונים להתנגד לאשרור התוצאות.

לפני יומיים קבעו האלקטורים של 50 המדינות בארצות הברית כי ביידן ניצח בבחירות לנשיאות. אחרי שהתקבלו כלל התוצאות, אמר ביידן כי "הבחירות האלה הן עדות אמיתית לרצונו של הציבור". ביידן תקף את סירובו של טראמפ לקבל את תוצאות הבחירות ואמר כי "יש לחגוג את העובדה שאמריקנים רבים כל כך השתתפו בתהליך, לא לתקוף אותם".

היום הצטרפו עוד כמה מנהיגים בעולם לברכות לביידן על ניצחונו. בבוקר בירך נשיא רוסיה ולדימיר פוטין את ביידן: "אני משוכנע כי למרות חילוקי הדעות שתי המדינות מסוגלות לפעול במשותף לפתרון בעיות שעל הפרק". בערב בירכו גם נשיא ברזיל ז'איר בולסונארו ונשיא מקסיקו אנדרס מנואל לופז.