צילום: נועם רבקין פנטון ותומר נויברג, פלאש 90
היועמ"ש מנדלבליט וח"כ יועז הנדל

פיטורי הנדל מעכבים את בקשת היועמ"ש למינוי מיכל קרמרמן למנכ"לית הרשות השנייה

מנדלבליט החליט לבקש מבג"ץ שיורה לממשלה לבצע את מינוי קמרמן וכן לדון במינויו של ניר שווקי לתפקיד יושב ראש מועצת הכבלים והלווין - "במהירות הראויה". אלא שלכאן חדשות נודע: בשל פיטורי שר התקשורת הנדל - מנדלבליט מעכב את פנייתו
אמוץ שפירא
16 בדצמבר 2020
07:43

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט החליט לבקש מבג"ץ להוציא צו מוחלט שבו יורה לממשלה לאשר את מינויה של מיכל קרמרמן דקל לתפקיד מנכ"לית הרשות השנייה לטלויזיה ורדיו, וכן לדון במינויו של ניר שוויקי לתפקיד יושב ראש מועצת הכבלים והלווין. כך פורסם הבוקר (רביעי) בתוכנית הבוקר הזה עם ערן בנימיני בכאן רשת ב.

מנדלבליט החליט לבקש מבג"ץ שיורה לממשלה לבצע את הצעדים במהירות הראויה, ולכל המאוחר עד סוף החודש הזה. אלא שלכאן חדשות נודע כי בשל פיטוריו של שר התקשורת יועז הנדל - היועץ מעכב את פנייתו לבג"ץ, כדי לבחון את השלכות הפיטורין במישור העובדתי והמשפטי. ביום שני הודיע שר הביטחון ויושב ראש כחול לבן בני גנץ להנדל על סיום תפקידו כשר התקשורת, והחל בהליך העברתו מתפקיד של צבי האוזר. 

קרמרמן-דקל נבחרה לתפקיד כבר באוקטובר 2018 לאחר מכרז בו התחרתה מול שני מועמדים מובילים נוספים: ירון דקל, מפקד גלי צה"ל לשעבר וניר שוויקי, מי שכיהן בארבע השנים האחרונות כמנכ"ל הזמני של הרשות השנייה. עם זאת, המינוי לא אושר עד היום בממשלה, בין היתר עקב פיזור הכנסת.

בפעם האחרונה שקודמו מינויים - מפכ"ל משטרה ומנכ"ל קבוע למשרד המשפטים - לאחר שהצטרף מנדלבליט לעמדת העותרים לבג"ץ, אימצו השופטים את עמדתו והורו לממשלה לקדם את שני המינויים "במהירות הראוייה".

בתוך כך, מנדלבליט צפוי להשיב כבר מחר לבג"ץ בשמם של נתניהו וגנץ לעתירה כללית יותר שדורשת להורות להם להשלים במהירות הראויה את המינויים של כלל הבכירים בשירות הציבורי הטעונים אישור ממשלה.