.

ביהמ"ש זיכה נאשם שישב בכלא במסגרת משפט חוזר - אחרי הקלטות שנחשפו בכאן חדשות

בהקלטות שפורסמו נגלו איומי השוטרים המדובבים נגד החשוד • ליאור מירז בריאיון בלעדי לכאן חדשות, רגע אחרי הזיכוי הדרמטי: "אחרי עשר שנים של עינוי דין לי ולמשפחתי - נולדתי מחדש"
תמר אלמוג
16 בדצמבר 2020
15:14
עודכן ב 21:15

עשור אחרי פתיחת התיק, ואחרי חשיפת כאן חדשות על האיומים בחקירתו: שוחרר היום (רביעי) ליאור מירז, שישב בכלא אחרי שהורשע בשוחד. זאת לאחר שלפני כמה חודשים נחשפו הקלטות שבהן נשמעים שוטרים מדובבים, שהתחזו לעבריינים, מאיימים על האדם שהיה חשוד בקבלת שוחד בסכום של אלפי שקלים בודדים. בריאיון בלעדי לכאן חדשות רגע אחרי הזיכוי הדרמטי, אמר מירז: "אחרי עשר שנים של עינוי דין לי ולמשפחתי - נולדתי מחדש".


מירז הוסיף בריאיון כי "אני רוצה לטהר את שמי ולחזור לעבודה ברשות המסים". עורך דינו אמר כי הם ישקלו לתבוע את המדינה על מה שעבר. על החלטת המשנה לנשיאת בית המשפט העליון השופט חנן מלצר בקיץ האחרון לקיים משפט חוזר, והחזרת התיק לבית המשפט המחוזי, אמר מירז: "הוא זה שהציל אותי ונתן לי את הפתח. הוא גאל אותי מיסוריי ופתח לי צוהר לעולם חדש".

התנהלות השוטרים היא זו שהביאה את בית המשפט העליון לקבל לפני כחצי שנה החלטה חריגה ביותר לקיום משפט חוזר. משפט זה נקבע בבית המשפט המחוזי בירושלים. אך אחרי הפרסום של הקלטות בכאן חדשות, החליטה המדינה לחזור בה. הפרקליטות ביקשה כי המשמעות תהיה ביטול של כתב האישום בלבד, צעד מעורר מחלוקת שגם בו עסקנו במסגרת גילויי הפרשה.

תגיות:
שוחד