נתניהו וגנץ
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

זוהר: אחת הסיבות לקואליציה הרעועה - ההתנהלות של ניסנקורן במשרד המשפטים

ח"כ קרעי: "אם לאלו שמוגדרים מפלגות ציוניות במרכז שמאל יהיו 61 מנדטים - המצב יהיה לא פשוט" • ח"כ גינזבורג לכאן רשת ב: לא אנחנו מפחדים מבחירות, אלא הליכוד
דקלוינסון
17 בדצמבר 2020
08:06
עודכן ב 09:34

חמישה ימים לפיזור הכנסת: יו"ר הקואליציה, חבר הכנסת מיקי זוהר, אמר הבוקר (חמישי) כי אחת הסיבות לקואליציה הרעועה היא ההתנהלות של השר אבי ניסנקורן במשרד המשפטים. זוהר סיפר בריאיון לירון דקל וחיים לוינסון בכאן רשת ב כי הוא ניסה לקדם פשרה. "מתווה של קואליציה יציבה ללא ניסנקורן. שנתיים אנחנו ושנתיים כחול לבן", דברי זוהר.

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ זוהר

זוהר הוסיף כי "הסיכוי שבכנסת ה-23 אני אהיה שר קלוש כי היא צפויה להסתיים בעוד שבוע. בסוף כחול לבן לא בקטע, הם רוצים ללכת לבחירות – בניגוד מוחלט לכל היגיון פוליטי". על המפץ בימין אמר זוהר כי הוא מקווה שחברות הכנסת שרן השכל ומיכל שיר יודיעו בצורה ברורה שהן נשארות בליכוד ולא הולכות עם גדעון סער. 

בליכוד חוששים מבחירות: "המצב יהיה לא פשוט"

בליכוד חוששים מהאפשרות שלאחר הבחירות יווצר גוש של 61 מנדטים שיורכב ממפלגתו של גדעון סער, ימינה, ישראל ביתנו, יש עתיד וכחול לבן, כך פורסם בתוכנית הבוקר הזה.

במפגש זום עם חברי "פורום דרור" בליכוד, כחלק מסדרת פגישות עם חברי כנסת בנושא המלחמה באנטישמיות, אמר חבר הכנסת שלמה קרעי כי "יש לנו חשש גדול שיהיה רוב לכל אותם אלו שמוגדרים מפלגות ציוניות במרכז-שמאל, בלי הרשימה המשותפת ובלי הליכוד והחרדים. אם תהיה להם אפשרות להקים ממשלת 61 כזו המצב יהיה לא פשוט בכלל".


בד בבד, חבר הכנסת איתן גינזבורג מכחול לבן אמר היום כי "אין משא ומתן בינינו לליכוד. העמדות שלנו ברורות. כל הדיווחים על פשרות ודחיות הם פייק ניוז". גינזבורג הוסיף בריאיון לרן בנימיני בכאן רשת ב כי "אנחנו לא מפחדים מבחירות, אלא בליכוד. אם יהיו בחירות נתניהו לא יהיה ראש ממשלה. נעמוד על כך שימונו מפכ"ל ופרקליט מדינה".

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ גינזבורג