סניה ונדיה אפשטיין

הרצח וההתאבדות באסף הרופא: בני הזוג הובאו למנוחות - "תמיד תהיו בלב"

סניה אפשטיין ירה למוות ברעייתו נדיה, חולה סופנית, והתאבד שלשום בבית החולים אסף הרופא. נכדתם ספדה: "אהבתם אחד את השני. תמיד תהיו האור והתקווה בשבילי". הזוג אפשטיין נקבר בצמוד לקברו של סלביק מבשב, שרצח לפני שנה את בת זוגו ילנה והתאבד
הדס גרינברג
17 בדצמבר 2020
11:36
עודכן ב 12:01

הרצח וההתאבדות בבית החולים: בבית העלמין בלוד הובאו היום (חמישי) למנוחות בני הזוג סניה ונדיה אפשטיין, לאחר שהבעל ירה ברעייתו והתאבד שלשום בבית החולים אסף הרופא. נכדתם, אנה, ספדה להם: ״סבא וסבתא יקרים מאוד, אוהבת אתכם. מאוד קשה לי, אהבתם אחד את השני, תמיד תהיו האור והתקווה בשבילי, ותהיו תמיד בליבי". הזוג אפשטיין נקבר בצמוד לקברו של סלביק מבשב, שרצח לפני שנה את בת זוגו ילנה והתאבד.

באירוע שהתרחש ביום שלישי בבית החולים, ירה למוות סניה אפשטיין, בן 76, באשתו נדיה, חולת סרטן בת 74, שאושפזה במצב סופני - ולאחר מכן שם קץ לחייו. חולה בחדר סמוך נשרט ברגלו מקליע שחדר דרך הקיר. הבעל שימש מאבטח והחזיק נשק ברישיון. בני הזוג אינם מוכרים לשירותי הרווחה בעיר מגוריהם.

ריטה, בתם של השניים, אמרה אתמול בשיחה עם כאן חדשות: "זו הייתה הפתעה. לא ציפיתי לזה. אבא דאג לה, היו ביניהם יחסים הדוקים ואהבה גדולה. אבל כשהוא קיבל את האבחנה - אמר שהוא לא יוכל לחיות בלעדיה".

עוד סיפרה הבת: "ראיתי שאבא במצוקה ופניתי לעובדת סוציאלית כדי שתיתן לו את העזרה הנפשית ותדבר איתו. אבל הדברים התגלגלו נורא מהר מאז שקיבלנו את האבחנה למצב של אימא. בשבת היא קיבלה שבץ ומצבה הידרדר ונהיה קשה מאוד״. באשר לאפשרות כי האם ביקשה מהאב לשים קץ לחייה, אמרה הבת כי אמה הייתה משותקת וללא יכולת דיבור. "זה כנראה שבר אותו סופית, היא לא הייתה יכולה לבקש ממנו".