עו"ד נעאמנה
צילום: לשכת עורכי הדין - מחוז צפון

חבר הוועדה לבחירת שופטים עו"ד נעאמנה: "אנחנו לא עושים דילים"

עו"ד מוחמד נעאמנה הדף בריאיון לכאן רשת ב את טענות חברות הוועדה רגב ומארק שהחרימו את הדיון במינוי שופטים לפני שבועיים, לפיהן השופטים נבחרים בשיטת "חבר מביא חבר" ואמר: "יש הליכי בחינה ארוכים"
תמר אלמוג ומוטי גילת
17 בדצמבר 2020
12:28

אחרי הסערה בוועדה לבחירת שופטים והעתירה של השרה רגב ומארק, חבר הוועדה, עורך דין מוחמד נעאמנה, טען בריאיון לכאן רשת ב: "בחירת השופטים היא בחירה מקצועית. יש הליכי בחינה ארוכים, ולכן אי אפשר לטעון שמינינו במהירות רבה את 60 השופטים שנבחרו בשבוע שעבר".

האזינו לריאיון עם עו"ד מוחמד נעאמנה

על טענת חברת הוועדה השרה מירי רגב לפיה הוועדה עובדת בשיטת "חבר מביא חבר", אמר נעאמנה: "חבל על הטענות האלה. לא מכיר את המציאות הזאת של 'חבר מביא חבר'. טרנדי לומר שיש דילים בוועדה, ואלו ביטויים שמעוררים אי נחת. אנחנו לא עושים דילים. זה לא פורום פוליטי".

לדבריו, "אי אפשר לדעת מה השיקולים הנסתרים של כל חבר ועדה. מצער שהיו גם תקלות בעבר. אם מישהו רוצה לעשות פעולה לא חוקית ולא מספר, אין לי דרך לדעת. מהניסיון שלי, בתוך הוועדה השיח הוא מקצועי וענייני לחלוטין, והרבה יותר רציני ממה שמוצג".

הוועדה התכנסה לפני שבועיים בהרכב של שישה מתוך תשעת חברי, לאחר שחבר הכנסת צבי האוזר, שרת התחבורה מירי רגב וחברת הכנסת אוסנת מארק החרימו את הדיון. ששת החברים שנותרו: שר המשפטים אבי ניסנקורן, נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות, שופטי העליון עוזי פוגלמן וניל הנדל, עורכת הדין אילנה סקר ונעאמנה.

רגב ומארק החרימו אותו משום שלדבריהן לא התגבשו הסכמות בין החברים בה וכמחאה על קידומו של השופט עבאס עאסי מבית משפט השלום למחוזי. השתיים אף שלחו מכתב לשר המשפטים אבי ניסנקורן ובו כתבו שאם הוועדה תתכנס ותבחר - ישקלו לעתור לבג"ץ.

האוזר החרים את הדיון לאחר ששר המשפטים לא נענה לבקשתו לדחות בשבוע דיון בנוגע לשלושה מינויים אחרים בוועדה. את הדחייה ביקש האוזר כדי להגיע להסכמות ולגיטמציה נרחבת.