החשוד ברצח אמו ברחובות

גרוש הנרצחת ברחובות נחקר בחשד לסיוע - ושוחרר

הוארך בשבוע מעצר הבן החשוד ברצח אימו. עורך דינו: "רב הנסתר על הגלוי בכל הנוגע למצבו הנפשי"
הדס גרינברג
17 בדצמבר 2020
12:48

בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום (חמישי) בשבעה ימים נוספים את מעצרו של החשוד ברצח אימו ביום שישי האחרון ברחובות. במהלך הדיון ציין הטוען המשטרתי כי הגרוש של המנוחה נחקר באזהרה בחשד לסיוע ולאי מניעת פשע, אך הוא שוחרר מיד בתום החקירה ללא תנאים מגבילים.

סנגורו של החשוד, עורך הדין בן מעוז, אמר לכאן חדשות כי "מדובר בצעיר בעל הפרעות נפשיות מגיל צעיר". לדבריו, "טרם האירוע אף עלה חשד כי הוא סובל מאוטיזם. בכל הנוגע למצבו הנפשי בזמן האירוע - רב הנסתר על הגלוי".

יומיים לאחר חשיפת האירוע והחשד כי הבן, בן 21, רצח את אימו בת ה-50 - תיארה משפחתה של הנרצחת מערכת יחסים מורכבת בין השניים. אימה של הנרצחת וסבתו של החשוד במעשה סיפרה לכאן חדשות על הקשיים שהיו לבתה עם ילדיה. היא ציינה כי הילדים עברו להתגורר עם האב בעיר סמוכה והוסיפה כי הנרצחת ניתקה קשר מהוריה. "הוא היה מאוד ממורמר. דיברתי איתו כמה פעמים, רציתי שיפגוש את אמא. הוא אמר 'לא, אני לא רוצה, זה קשה לי, אני לא מתמודד עם זה'", סיפרה על נכדה.

מהחקירה עלה כי הוא תכנן את הרצח במשך כמה חודשים ואף הסתיר את הכלים בהם תכנן להשתמש. לדברי דודו, "הילד הוא הקורבן ולא האשם, היא התעללה בו 20 שנה". בסביבתו של החשוד סיפרו כי חרף העובדה שאין לו רקע פסיכיאטרי מובהק, הוא השתחרר בפרופיל 21 משירות צבאי.