אובר
צילום: אי-פי

ענקית ההיסעים שתיקח אתכם בחינם - להתחסן

השבוע אישר מנהל המזון והתרופות את החיסון של ענקית התרופות "פייזר" נגד הקורונה ואיתו אושרה גם התקווה לסיום המגפה. אחת הבעיות העיקריות שעלו לצד שאלת העלויות של החיסון היא בעיית השינוע ומתן החיסון במבצע רחב היקף לאוכלוסייה, שלא בטוח רוצה בו
גיא בריצמן
18 בדצמבר 2020
18:01

אחת החברות שהתייצבו לעודד חיסון היא יישומון ההיסעים השיתופית "אובר". החברה הודיעה הלילה (שישי) כי תירתם למאבק בנגיף ובהפצת החיסון נגד קורונה. אובר הודיע שתספק עד 10 מיליון נסיעות בחינם או בהנחה משמעותית על מנת להסיע אנשים להתחסן וחזרה.

סגן נשיא ארה"ב, מייק פנס הוא בין הראשונים שהתחסנו

זוהי לא הפעולה הראשונה של "אובר" לסיוע במהלך התפשטות המגפה. לפני תשעה חודשים החברה תרמה 10 מיליון נסיעות ומשלוחי מזון לעובדי שירותי הבריאות. ייתכן ומדובר בעוד ענקית טכנולוגיה שהחליטה להשתמש במשאביה כדי לנסות ולעזור לעולם בעת משבר שכזה כמו אפליקציות המידע שפותחה על ידי ענקית אחרת, "גוגל", אבל, ייתכן ומדובר בניסיון נואש של אפליקציית הנסיעות לנקות את שמה.

בשנתיים האחרונות הוכתם שמה של החברה במספר שערוריות שונות, ובראשן תנאי העסקה של הנהגים, שלא מוגדרים כעובדי החברה ולכן לא זכאים לשלל הזכויות הניתנות לשכירים. בישראל לא ניתן להשתמש ביישומון הנסיעה השיתופית והוא נאסר.