-
צילום: אי-פי

בניגוד לתיעדוף: אישי ציבור בני פחות מ-60 יחוסנו היום

מבדיקת כאן חדשות עולה שבין המתחסנים יהיו גם ראש עיריית ירושלים משה ליאון, ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ' והרב הראשי דוד לאו. מנכ"ל משרד הבריאות: "אנחנו מעדיפים להתרכז היום בחיסון צוותים רפואיים, מקווה שכך ינהגו". השר אלקין לכאן רשת ב: תחת מטריה של יח"צ לחיסונים - יש ניסיון לעקוף את התור
דקלה אהרן שפרן וורד פלמן
20 בדצמבר 2020
07:55
עודכן ב 10:31

למרות ההתוויות שנקבעו על ידי משרד הבריאות למבצע החיסונים, אישי ציבור שגילם פחות מ-60 צפויים לקבל את החיסון היום (ראשון). מבדיקת כאן חדשות עולה שבין המתחסנים יהיו ראש עיריית ירושלים משה ליאון, שגילו 59; ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ', שגילו 49; וברב הראשי דוד לאו, שגילו 54.

בדוברות משרד הבריאות אמרו כי בשלב זה אמורים להתחסן ראשי רשויות בני 60 פלוס. התיעדוף לחיסונים נעשה מכיוון שהמלאי, מוגבל ובמשרד הבריאות ביקשו לוודא כי החיסונים יגיעו תחילה לאזרחים הנמצאים בקבוצת סיכון. מנכ"ל משרד הבריאות, הפרופסור חזי לוי התייחס לפרסום הבוקר בריאיון לכאן רשת ב ואמר: "יש כאלו שביקשו להתחסן כדי לתת דוגמה לציבור. אנחנו מעדיפים להתרכז היום בחיסון צוותים רפואיים, מקווה שכך ינהגו".

מטעמו של משה ליאון נמסר כי הוא יהיה הירושלמי הראשון שיתחסן בעיר, וישמש דוגמה לתושבים כמו שאר ראשי הערים בישראל. מבית החולים הדסה, שם אמור להתחסן ליאון, נמסר כי מנכ"ל משרד הבריאות אישר את חיסונו של ראש העיר. מעיריית באר שבע נמסר כי לבקשת מנהל בית החולים סורוקה וכדי לשמש דוגמה לתושבי העיר, ראש העיר החליט להתחסן. מלשכתו של הרב הראשי טרם התקבלה תגובה.

האזינו לריאיון עם השר זאב אלקין

השר זאב אלקין התייחס לחיסון הידוענים. "חשוב שראש הממשלה, הנשיא ושר הבריאות נתנו דוגמה כי היו חששות בציבור, אבל כשאתה רואה את חגיגות היח"צ של כל מי שאפשר, כולל אנשים שהם לא בקבוצת הגיל של יותר מ-60 – יש פה ניסיון לעקוף את התור תחת מטריה של יח"צ לחיסונים", אמר בריאיון לאסף ליברמן בכאן רשת ב.

אלקין הוסיף: "אפשר לקבל החלטה מסודרת שהכנסת, הממשלה וראשי הרשויות צריכים להתחסן בגל הראשון – אלו גופים שצריכים לתפקד באופן שוטף – אבל זה צריך להיעשות בצורה מסודרת ושקופה. זה שאני אתחסן מיידית זה יתרום למישהו?".