בית החולים איכילוב בתל אביב, הבוקר
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

פרופ' חזי לוי: אין עדויות לכך שהמוטציה הבריטית לא עמידה בפני החיסון שפותח

לדברי מנכ"ל משרד הבריאות המוטציה שהתגלתה גורמת להדבקה מהירה יותר • שר הבריאות: החיסון נבדק בכל דרך אפשרית, לא ידוע אם נצטרך לקחת אותו פעם בחצי שנה או פעם בשנה • פייסבוק הסירה עשרות פרסומים שקריים העוסקים בחיסון נגד קורונה
כתבי כאן חדשות
20 בדצמבר 2020
09:02
עודכן ב 09:49

מבצע החיסונים נגד קורונה יצא הבוקר (ראשון) לדרך בבתי החולים ברחבי הארץ, שם מתחסנים הצוותים הרפואיים. בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב התייחס מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי לזן הקורונה החדש שהתגלה בבריטניה ואמר כי אין עדויות לכך שהיא איננה עמידה לחיסון שפותח. פרופ' לוי כי המוטציה שהתגלתה גורמת להדבקה מהירה יותר.

האזינו לריאיון עם פרופ' חזי לוי בכאן רשת ב

שר הבריאות יולי אדלשטיין אמר היום לכאן חדשות בביקור בבית החולים בילינסון בפתח תקווה כי הוא מבין לגמרי כל אחד שחושש לקבל את החיסון והוסיף כי "מדובר בחיסון חדש, אבל הוא נבדק בכל דרך אפשרית". אדלשטיין הוסיף שקיבל פניות מכמה מדינות שביקשו סיוע בהשגת החיסונים. מוקדם יותר אמר בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב: "לא היה נותן לאזרחי ישראל שום דבר שאיני בטוח בו, ואני לא נוהג לבקש מאנשים לעשות משהו שאני בעצמי לא מוכן לעשות". אלדשטיין הוסיף כי "לא ידוע אם נצטרך לקחת אותו פעם בחצי שנה או פעם בשנה".

האזינו לריאיון עם שר הבריאות יולי אדלשטיין בכאן רשת ב

בבית החולים איכילוב בתל אביב התחסנו הבוקר שר האוצר ישראל כ"ץ ומנכ"ל בית החולים פרופ' רוני גמזו. ממונה הקורונה פרופ' נחמן אש התחסן במוקד קופת החולים מכבי בבית חיל האוויר בהרצליה. בבית החולים בילינסון בפתח תקווה התחסנה ראש שירותי הבריאות במשרד הבריאות ד"ר שרון אלרעי פרייס. בהמשך היום יתחסנו גם הנשיא ראובן ריבלין, שרים וראשי ערים.

פייסבוק הסירה עשרות פרסומים שקריים העוסקים בחיסון נגד קורונה

פייסבוק הסירה היום עשרות פרסומים שקריים העוסקים בחיסון נגד קורונה - בעקבות פנייתה של מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה. הרשת החברתית הסירה ארבעה עמודים של קבוצות שהוקדשו לפרסומים מסוג זה, ושהכילו פוסטים שקריים שטענו, בין השאר, כי החיסונים משמשים להשתלת שבבים בגוף המחוסן למטרות מעקב ממשלתי, ושהחיסונים נועדו להרעיל את הציבור ולצמצם את האוכלוסיה. 

חלק מהפרסומים אף כללו התחזות והוצגו ככאלו המגיעים מגורמים רשמיים כמו משרדי ממשלה או של עובדי ציבור. מחלקת הסייבר פנתה לרשת החברתית בעקבות תלונות שהתקבלו אליה בימים האחרונים. מנהל המחלקה, ד"ר חיים ויסמונסקי, הבהיר: "לא טופלו תכנים המהווים הבעת דעה (גם אם היא שנויה במחלוקת), ביקורת או עמדה לגבי החיסונים, אלא תכנים העולים כדי עבירה פלילית ברורה ומובהקת". 

בהכנת הידיעה השתתפו דקלה אהרן שפרן, איתי שיקמן, יואב בורוביץ' ותמר אלמוג.