בית המשפט המחוזי בבאר שבע, הבוקר
צילום: כאן חדשות

"ארדוף אותך כל החיים": עימות בבית המשפט בין האבות של החייל שנרצח והמחבל

בועז קוקיא, אביו של רון, שנרצח לפני 3 שנים בפיגוע דקירה, הפגין מחוץ לביהמ"ש בדרישה להעניש בחומרה את אביו של המחבל מכפר ליד כסייפה. האב, חאלד אבו ג'ודה, נאשם בהלנת שוהים בלתי חוקיים, בהם פלסטינית - אימו של המחבל ששיסף את גרונו של רון קוקיא
אסף פוזיילוב
20 בדצמבר 2020
11:14

בועז קוקיא, אביו של רון, חייל נחל שנרצח לפני 3 שנים בפיגוע דקירה, הפגין היום (ראשון) מחוץ לבית המשפט המחוזי בבאר שבע בדרישה להעניש בחומרה את אביו של המחבל מכפר ליד כסייפה. האב, חאלד אבו ג'ודה, נאשם  בהלנת שוהים בלתי חוקיים, בהם פלסטינית - אימו של המחבל ששיסף את גרונו של רון קוקיא. בבית המשפט התפתח עימות בין אביו של המחבל לבין אביו של החייל. "פגעת בביטחון המדינה. רצחתם חייל צה"ל, אתה סכנה לביטחון המדינה. אני ארדוף אותך כל החיים שלי. תקבל את העונש המקסימלי בכלא", הטיח בועז קוקיא באביו של המחבל.

לאחר שגורשה מישראל, הביא אותה אבו ג'ודה פעמיים נוספות לארץ. קוקיא אמר לכאן חדשות: "החוק מורה על קנס של 200 אלף שקלים במקרה כזה, ואנחנו דורשים שזה מה שיקרה הפעם. בנוסף אנחנו דורשים שיעמידו אותו לדין על פוליגמיה". לאחר שבועז קוקיא אמר כי חבל שבנו לא ירה למוות במחבלים כמו שעשה אריה שיף - החל עימות.