אבי ניסנקורן, בני גנץ, ארכיון
צילום: גילי יערי, פלאש 90

בכירי כחול לבן יתכנסו הערב לישיבה מכרעת

מקורבי ניסנקורן לקראת הישיבה: גנץ ייבחן במעשים • שר המשפטים: מאמין שאצליח לשכנע את גנץ לצאת מהבור שטמן לו נתניהו • יו"ר כחול לבן נפגש אתמול עם סער • בכיר בכחול לבן תקף: "שילוב רמון במו"מ - התנהלות הזויה"
מיכאל שמש וזאב קם
20 בדצמבר 2020
12:08
עודכן ב 17:32

בכירי כחול לבן יתכנסו הערב (ראשון) לישיבה מכרעת בנוגע למשבר הפוליטי. מקורבי שר המשפטים אבי ניסנקורן אמרו לקראת הישיבה כי "גנץ ייבחן במעשים". על רקע התסיסה במפלגה אמר היום ניסנקורן לחברי מפלגתו כי "אני לא הולך לשום מקום". שר המשפטים הוסיף כי הוא מאמין שיצליח לשכנע את יו"ר המפלגה בני גנץ "לצאת מהבור שטמן לו נתניהו".

מוקדם יותר הפציר גנץ לחברי הכנסת של מפלגתו "לנהוג בזהירות הראויה ולא לייצר רעש נוסף בתוך השיח הציבורי". בהודעה שהעביר לחברי מפלגתו, גנץ הוסיף כי "כל אמירה חסרת אחריות פוגעת בחוסננו". הבוקר פורסם כי מלבד פגישתו הלילה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, אתמול גנץ נועד גם עם יו"ר מפלגת "תקווה חדשה" גדעון סער.


בתוך כך, הליכוד וכחול לבן הגיעו להסכמה על צמצום סמכויותיו של השר ניסנקורן, בייחוד בעניין בחירתו של היועץ המשפטי לממשלה, כך פורסם בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב. גורמים שמעורים במשא ומתן אמרו לכאן חדשות כי הוסכם שהיועץ המשפטי לממשלה ייבחר בהסכמה, ולא על דעת שר המשפטים לבדו. לדברי הגורמים, השאלה היחידה שטרם הוכרעה היא המועד של תחילת הרוטציה וכמה זמן היא תימשך. נתניהו דורש לכהן שנתיים בראשות הממשלה במקום שנה וחצי ולקצר את כהונתו של גנץ בחצי שנה כך שישמש בתפקיד שנה בלבד.

בד בבד, בכיר במפלגה תקף בחריפות את גנץ בצל הדיווחים על משא ומתן שמתנהל עם הליכוד ומעורבות השר לשעבר חיים רמון שהורשע בפלילים. לדבריו, זו ״התנהלות הזויה״. שר בכיר נוסף בכחול לבן הצטרף למתקפה והוסיף: "גנץ שיקר לנו כשאמר שלא מתקיים משא ומתן עם הליכוד. השתמשו בנו כששלחו אותנו לתקשורת עם דף מסרים שקרי".