ג'ארד קושנר ובנימין נתניהו
צילום

ג'ארד קושנר בביקור אחרון בישראל במסגרת תפקידו

נתניהו: גנץ חזר בו מההסכמות בגלל לחץ פנימי, אם ייכפו עלינו בחירות - ננצח • יועצו של הנשיא טראמפ השתתף עם רה"מ בטקס נטיעות בחורשת האומות בירושלים, וצפוי להיפגש שר הביטחון בני גנץ
גילי כהן
21 בדצמבר 2020
14:43
עודכן ב 18:52

יועצו הבכיר וחתנו של הנשיא דונלד טראמפ, ג'ארד קושנר, נחת היום (שני) בישראל לביקור אחרון במסגרת תפקידו, לפני חילופי הממשל בארצות הברית. ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא דברים לרגל ביקורו, והתייחס תחילה למשבר הפוליטי: "גנץ חזר בו מההסכמות בגלל לחץ פנימי, אם ייכפו עלינו בחירות – ננצח". 

מוקדם יותר, יועצו של טראמפ וראש הממשלה השתתפו בטקס  משותף עם קק"ל נטיעות בחורשת האומות בירושלים. בפתח דבריו אמר נתניהו: "מדינות ערביות נוספות ימשיכו בדרך הזו של השלום. מאיר בן שבת יפגוש מחר את המלך של מרוקו". קושנר אמר בנאומו: "בארבעת החודשים האחרונים השגנו ארבעה הסכמי שלום. היתרונות של זה ייראו גם בהמשך".

 נתניהו וקושנר היום, (צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90). 

יועצו של טראמפ הוסיף: "הסכם שלום אפשרי רק כששתי ממשלות מסכימות לקחת צעדים אמיצים כדי לשפר את מדינתם. בארבעת החודשים האחרונים השגנו ארבעה הסכמי שלום. היתרונות ייראו גם בהמשך. סעודיה מאפשרת למטוסים ישראליים לעבור מעל שטחה. ממלכת מרוקו מלמדת על ההיסטוריה של הקהילה היהודית - דברים שהיו דמיוניים לפני זמן קצר". בהמשך קושנר צפוי להיפגש עם שר הביטחון בני גנץ.

יחד עם קושנר הגיעה משלחת אמריקנית בכירה הכוללת גם את שליח טראמפ למזרח התיכון אבי ברקוביץ', לקראת הטיסה מחר למרוקו שתציין את כינון היחסים עם ישראל. בראש המשלחת הישראלית יעמוד ראש המטה לביטחון לאומי מאיר בן שבת. במהלך שהות המשלחות במרוקו צפויים להיחתם כמה הסכמים בין המדינות. מרוקו היא המדינה הרביעית המנרמלת את יחסיה עם ישראל בעקבות "הסכמי אברהם".