עימות הורים ומאבטחים

עימות בין ההורים למאבטחים במשפט הסייעת של כרמל מעודה

ההורים סולקו מהאולם ונותרו בו רק בני משפחתה של הנאשמת לירז נתן. משרד העבודה והרווחה יביא היום את תקנות הפיקוח לגיל הרך לאישור ועדת הכנסת, לאחר שהועברו להערות הציבור
הדס גרינברג
22 בדצמבר 2020
10:53

עימות פיזי התפתח בין הורים לבין מאבטחים בבית משפט השלום בפתח תקווה שם התקיים הבוקר (שלישי) דיון במשפטה של לירז נתן, הסייעת מגן "בייבי לאב" של כרמל מעודה. נתן מואשמת בתקיפת חמישה מילדי הגן, לאחר שנצפתה בסרטונים שצולמו בגן ובהם היא נראית מתעללת בתינוקות.

באישום הראשון מתואר כיצד נתן הצמידה את ראשה של אחת הפעוטות למזרן והתיישבה עליה, כשניסתה הפעוטה להזיז את הראש הנאשמת לא נתנה לה לעשות זאת. הנאשמת טוענת כי הרדימה כמה תינוקות בו זמנית ומודה שהצמידה את ראשה של התינוקת, אך לטענתה לא עשתה זאת בכוח. במהלך הדיון הוצג סרטון המתאר את האישום. לאחר שההורים צפו בסרטון - האמא שבתה הופיעה בו החלה לקלל את נתן והוצאה בכוח מהאולם, בעקבות זאת כל ההורים סולקו מהאולם ונותרו בו רק בני משפחתה של הנאשמת.

האישום השני, אף הוא מגובה בסרטון, עסק בכך שהסייעת אחזה בפעוטה בכוח, שילבה את ידיה של הפעוטה בכוח והטיחה אותה ברצפה, הילדה צרחה מכאב. הנאשמת הודתה ששילבה את ידי הפעוטה אך הכחישה את השאר, וטענה לחוסר עדינות.

באישום השלישי הנאשמת הושיבה פעוט על כסא, הלבישה את החולצה על הכיסא כדי שלא יזוז וכבלה אותו בחולצה. הפעוט נותר שלוש דקות ללא תזוזה עד שהצליח להשתחרר. הנאשמת טענה שהדבר לא פלילי וכי כך נהוג בגן.

הסייעת לירז נתן נעצרה בתחילת הפרשה ושוחררה למעצר בית. כעבור חודש, המשטרה זימנה אותה לחקירה בה זוהתה על ידי הורי הפעוטות בסרטונים חדשים שנתפסו.

בתוך כך, משרד העבודה והרווחה יביא היום את תקנות הפיקוח לגיל הרך לאישור ועדת הכנסת, וזאת לאחר שהמשרד הפיצן להערות הציבור ולאחר מכן קיים התייעצות אינטנסיבית מול משרד המשפטים ומשרד האוצר בטרם העברתן לאישור הכנסת. שר העבודה והרווחה איציק שמולי מסר: ״עם כניסתי לתפקיד התחייבתי שאעשה את הכל כדי לשים סוף להפקרות בתחום הגיל הרך. לכן הכנסנו לתוקף ותיקצבנו את חוק המצלמות, יצאנו למבצעי אכיפה ארציים לאתר מעונות שפועלים בניגוד לחוק, והמהלך החשוב מכולם, העברנו לאישור הכנסת לאחר מאבק קשה את התקנות שיעשו סדר. לראשונה ייקבע יחס ראוי בין מספר המטפלות למספר הילדים, לראשונה תיקבע חובת הכשרה ורקורד ״נקי״, לראשונה ייקבעו גם סטנדרטים נורמליים של בטיחות כדי לשמור על היקר לנו מכל - הילדים שלנו״.