"החיילים חשבו שאני בא לדרוס אותם": כוח ביטחוני ירה בשוגג לעבר רכב ישראלי

הכוח סבר כי מדובר בפיגוע דריסה וירה לעבר הרכב • נהג המכונית: "הם ירו לא בכוונה, אני מבין אותם"
רועי שרון וכרמל דנגור
22 בדצמבר 2020
11:34
עודכן ב 16:30

כוח של שב"כ ירה היום (שלישי) בטעות לעבר רכב ישראלי שבו נסעו יהודים סמוך לביר זית שליד רמאללה. משב"כ נמסר כי הכוח אשר שהה במקום סבר כי מדובר בפיגוע דריסה ולכן ירה לעבר הרכב. לא היו נפגעים בתקרית, אך זוהו פגיעות במכונית.

נהג המכונית, יהודה שטיין בן 18 מעטרת, נפצע קל ופונה לבית החולים, שם סיפר לכאן חדשות על שהתרחש: "נסעתי ליד ביר זית. הייתה לי זכות קדימה בצומת. רכב שבא לפנות שמאלה עצר מולי באמצע הכביש, כאילו חיכה שאני אעבור. ראיתי שהוא מתלבט אם לפנות או לא. צפרתי לו. כשהתקרבתי אליו הוא החליט לפנות – אולי היה בפלאפון או לא שם לב. ניסיתי לזוז הצדה והוא פגע בי".


שטיין תיאר את שאירע מרגע הפגיעה ועד הרגע שהבין כי כוחות הביטחון הישראלים הם שירו בו: "הרכב איבד שליטה לכיוון ג'יפ של ארבעה חיילים. תוך כדי זה שמעתי בומים. כדור אחד פגע בשמשה. החיילים חשבו שאני בא לדרוס אותם. באותו רגע הבנתי שזה ירי. הרכב עצר, התכופפתי והורדתי את הראש. הייתי בטוח שזה פיגוע ושהרכב הפלסטיני יורה עלי. אחרי שלוש שניות פתחתי את הדלת והחיילים צעקו לי עם הרובים שלא אזוז. הסברתי להם שאני יהודי. הרגשתי פחד. אחד הרסיסים פגע לי בחזה, הם ישר עזרו לי. הם ירו לא בכוונה, אני מבין אותם. שוטר כנראה עמד עם הגב אלי. הוא שמע את הרעש והסתובב אחורה, ראה רכב עף לכיוונו ובאינסטינקט שלו רצה לנטרל אותי".