נתניהו

נתניהו מגיב לסקר כאן חדשות: "מצטער אם מישהו רואה בי אחראי לפיזור הכנסת - זה לא נכון"

כחול לבן: נאשם בפלילים עם 3 כתבי אישום גורר את המדינה ל-4 מערכות בחירות. אם לא היה משפט, היה תקציב ולא היו בחירות • רגע לפני פיזור הכנסת: הממשלה אישרה תקציב המשכי לתקופה הקרובה • יו"ר בל"ד שחאדה לכאן חדשות: מתקשה לראות מצב שנרוץ יחד עם רע"מ • ח"כ זמיר: זו הייתה ממשלה רעה לישראל - לכן הצבעתי נגד דחיית פיזור הכנסת
יערה שפירא ומיכאל שמש
22 בדצמבר 2020
13:19
עודכן ב 20:37

ראש הממשלה נתניהו הגיב הערב (שלישי) לסקר כאן חדשות ובמסגרתו רואה בו רוב גדול בציבור כאחראי ללפיזור הכנסת: "אני מצטער אם חושב כך, זה לא נכון. זה נפל בגלל הניסיון להיכנע לניסנקורן. כל מי שעיניו בראשו מבין את זה", אמר נתניהו במסיבת עיתונאים. הוא שב והאשים את כחול לבן בהליכה הצפויה לבחירות ואמר נתניהו כי בני גנץ חזר בו מהסכמות שאליהן הגיעו שניהם.

בכחול לבן אמרו בתגובה: "נאשם בפלילים עם שלושה כתבי אישום גורר את המדינה לארבע מערכות בחירות. אם לא היה משפט, היה תקציב ולא היו בחירות". בני גנץ צייץ: ״יותר שקרים ממילים. נתניהו מוציא אותנו לבחירות רק כדי שהוא לא יכנס לבית משפט - כל גרסא אחרת, היא או טריק, או שטיק. נכנסנו לממשלה כדי להגן על הדמוקרטיה, כל נאום כזה רק מחזק את חשיבות המהלך".

הממשלה אישרה הערב תקציב המשכי לתקופה הקרובה - דבר שלא ימנע את פיזור הכנסת הלילה בחצות. נושאים נוספים שעלו בדיון הם טיוטת חוק השכר הממוצע שהגיש שר האוצר ישראל כ"ץ, סיוע לעיר אשקלון ולמועצות ביהודה ושומרון והקמת יישובים למגזר הבדואי. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הערב בפתח ישיבת הממשלה: "חבל שהולכים לבחירות, עוד אפשר להציל". 

בתוך כך, אחרי שאתמול נמנעו חברי סיעת רע"מ בהצבעה על דחיית פיזור הכנסת, לעומת שאר חברי הרשימה המשותפת שהתנגדה - יו"ר בל"ד, חבר הכנסת אמטאנס שחאדה אמר היום לכאן חדשות: "מנסור עבאס פגע ברשימה. בגלל ההתנהלות שלו בחודש האחרון פיספסנו הזדמנות מצוינת לשנות את מעמדה של האוכלוסייה הערבית בזירה הפוליטית בישראל. אני מתקשה לראות מצב שנרוץ יחד בבחירות". 

ח"כ זמיר: זו הייתה ממשלה רעה לישראל - לכן הצבעתי נגד 

ח"כ אסף זמיר מגיב להצבעתו נגד החוק לדחיית פיזור הכנסת, בניגוד לעמדת כחול לבן וראש המפלגה בני גנץ, ובציוץ בטוויטר כתב היום כי "זו היתה ממשלה רעה לישראל. בגלל זה הצבעתי נגד הארכת החיים המלאכותית".

זמיר תקף את נתניהו: "האחראי לכישלון הוא נתניהו, מפר הסיכומים הסדרתי. הגיע הזמן שיתפנה לדבר היחיד שמעניין אותו באמת - המשפט. בחירות הן אופציה רעה, אבל במצב הנוכחי גם היחידה".

יחד עם זמיר, גם רם שפע ומיקי חיימוביץ' הצביעו הלילה נגד החוק לדחיית פיזור הכנסת ולא נמנעו בהתאם לעמדת המפלגה. הבוקר נודע לכאן חדשות כי לא רק בני גנץ הפעיל לחץ כבד על המורדים, אלא גם השרים גבי אשכנזי, חילי טרופר וחברים נוספים במפלגה. השרים התחננו מהח"כים: ״רק עד הבוקר - להפיל את החוק בשקט בוועדה״. אך זמיר, חיימוביץ׳ ושפע סירבו לכל הבקשות. לבסוף החוק נפל בקריאה ראשונה במליאה, וכעת צפויה הכנסת להתפזר היום בחצות.

 האזינו לריאיון עם ח"כ מיקי זוהר בכאן רשת ב

מהצד של הליכוד, חברות הכנסת שרן השכל ומיכל שיר פעלו בלילה בניגוד לעמדת הסיעה. שיר הצביעה נגד החוק לדחיית פיזור הכנסת והשכל נעדרה מן ההצבעה. יו"ר הקואליציה וסיעת הליכוד מיקי זוהר הגיש היום בקשה רשמית להכריז על חברות הכנסת - כפורשות מהליכוד.

בריאיון לתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב אמר זוהר על המרד של חברות הכנסת שיר והשכל: "זה היה צפוי, ידענו טוב מאוד ששרן השכל ומיכל שיר כבר לא איתנו. אני חושב שהמהלך שלהן לא הגון, הן נשארות בליכוד וממשיכות לפעול נגד הליכוד מתוך המפלגה".

זוהר גם תקף את חברי כחול לבן ובני גנץ: "בני גנץ איבד את המפלגה שלו. הם חורצים את דינם הפוליטי במודע, תוך כדי מטרה אחת – לפגוע בראש הממשלה".