סקר

סקר כאן חדשות: כמעט שוויון - סער מזנק בהתאמה לראשות הממשלה ונצמד לנתניהו

39% סבורים שנתניהו ראוי להיות ראש הממשלה בעוד ש-36% חושבים שסער הוא המתאים. הליכוד מתחזק וזוכה ל-28 מנדטים. מפלגתו של סער עולה גם היא ל-20. ימינה נחלשת ויורדת ל-15
מיכאל שמש
22 בדצמבר 2020
20:04

תוצאות סקר כאן חדשות שנערך על ידי חברת קנטר דרמטיות ומצביעות על גדעון סער כמרוויח מפיזור הכנסת. בעוד ש-39% מהציבור סבורים שראש הממשלה בנימין נתניהו הוא המתאים ביותר לראשות הממשלה, 36% מהציבור מצביעים בסקר על סער כמועמד המתאים ביותר לכהן בתפקיד. נפתלי בנט מקבל 23% בלבד בשאלה זו. 


הסקר מעניק אומנם 28 מנדטים לליכוד שצומח בשלושה מנדטים מהסקר הקודם, אבל מפלגת תקווה חדשה של גדעון סער מתחזקת בשני מנדטים מהסקר הקודם ומתייצבת על 20 מושבים כמפלגה השנייה בגודלה. קרוב מאוד למימדיה של כחול לבן בראשית דרכה.

אפקט סער ממשיך כאמור להכות בימינה של נפתלי בנט גם בסקר הזה. המפלגה נחלשת ויורדת בשני מנדטים נוספים מ-17 ל-15. גם יש עתיד-תל"ם מאבדת שני מנדטים מהסקר הקודם ומקבלת כעת 13 מושבים.  הרשימה המשותפת נותרת יציבה עם 11 מנדטים.

ש"ס נשארת יציבה גם בסקר הזה עם שמונה מנדטים וכך גם יהדות התורה עם שבעה מנדטים. הצונחת הגדולה של הבחירות האלה תהיה כנראה כחול לבן של בני גנץ שממשיכה לאבד מכוחה ומקבלת שישה מנדטים בלבד. ישראל ביתנו של ליברמן מקבלת גם היא שישה מנדטים וכך גם מרצ. שאר המפלגות - העבודה, גשר, עוצמה יהודית והבית היהודי, אינן עוברות את אחוז החסימה.

הסקר בדק גם את מי הציבור מאשים בהליכה לבחירות, בהנחה שהכנסת תתפזר הלילה ובכך שישראל הולכת לבחירות בפעם הרביעית בתוך שנתיים. 43% סבורים כי ראש הממשלה נתניהו אשם בהליכה לבחירות. 18% בלבד מטילים את האשמה על ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ.