שאול אלוביץ' בבית המשפט המחוזי בירושלים
צילום: פלאש 90

כתב אישום נוסף נגד שאול אלוביץ'; בזק, וואלה, וידיעות אחרונות יואשמו כפוף לשימוע

אלוביץ' ובכירים לשעבר בקבוצת בזק וחברת יס מואשמים בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים בפרשת בזק - ממנה התפתחה פרשת 4,000. עוד הודיעה הפרקליטות על סגירת תיקים של כמה מהנחקרים בתיק 4,000, בהם אור אלוביץ'
אמוץ שפירא
23 בדצמבר 2020
12:09

הפרקליטות הגישה היום (רביעי) לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נוסף נגד שאול אלוביץ' בפרשת בזק, שנחקרה ברשות לניירות ערך וממנה התפתחה חקירת פרשת 4,000. עוד הוחלט על הגשת כתבי אישום נגד נושאי משרה בכירים לשעבר בקבוצת בזק ובחברת יס: בנו של שאול אלוביץ' - אור אלוביץ', עמיקם שורר, לינור יוכלמן, רון איילון ומיקי ניימן. כתב האישום מייחס לנאשמים עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים בתאגיד ועבירות שחיתות אחרות.

בד בבד, הודיעה הפרקליטות על סגירת תיקי החקירה של כמה מהחשודים שנחקרו בתיק 4,000.  הוחלט על סגירת התיק בעניינם של זאב רובינשטיין ויועץ התקשורת אלי קמיר, לאחר שנשקלה העמדתם לדין אך טענות השימוע בעניינם התקבלו. כן הוחלט על סגירת תיק החקירה בעניינם של איתן צפריר, לשעבר ראש מטה משרד התקשורת; עדי קהאן, שהייתה עוזרת מנכ"ל משרד התקשורת; שרון פליישר, שהייתה סמנכ"ל רגולציה בחברת בזק; אור אלוביץ' ועמיקם שורר, שהיו נושאי משרה בבזק.

היועץ גם הודיע כי הוא שוקל להגיש כתבי אישום גם נגד וואלה, בזק וחברות אחרות מקבוצות "יורוקום" בתיק 4,000 - כלומר, להפוך את החברות האלה לנאשמות כפוף לשימוע גם כן בשל הקשר לפעולות השוחד לכאורה. כך גם לגבי ידיעות אחרונות: מנדלבליט הודיע על הגשת כתב אישום כפוף לשימוע בתיק 2,000.