-
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

אחרי תחקיר כאן חדשות: התראה לפני נקיטת הליכים נגד שי באב"ד בשל עבירות בנייה

עיריית הוד השרון שלחה למנכ"ל משרד האוצר לשעבר התראה בגין פיצול ביתו ליחידות השכרה. מבאב"ד נמסר כי הוא פועל להסדרת ההיתרים שישולמו כדין בחודשים הקרובים
דנה ירקצי
23 בדצמבר 2020
14:03

אחרי פרסום תחקיר כאן חדשות, עיריית הוד השרון שלחה למנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, התראה לפני נקיטת הליכים בגין עבירות בנייה שביצע בביתו בעיר. בשבוע שעבר פורסם בתוכנית משחקי הכיס כי באב"ד, מי שהיה אמון על מנהל תכנון ובנייה, ביצע עבירות בנייה בקוטג' הדו-משפחתי שבבעלותו ופיצל אותו לשתי יחידות נוספות לצורך השכרה, ללא היתר ומבלי לשלם את היטלי ההשבחה.

את הבית בנה באב"ד בשנת 2016, ובשנת 2018 הגיש בקשה לפיצול שתי יחידות נוספות שבקומת הקרקע ובנייה של מדרגות לכניסה חיצונית למרתף. אלא שבפועל לא המשיך עם ההליך מול העירייה, ולא הונפקו לו היטלי השבחה. ביוני האחרון שלחה לו עיריית הוד השרון הודעה כי הבקשה נסגרה מחוסר טיפול. כבר בשנה שעברה, בתקופה שבה שימש כמנכ"ל האוצר, השכיר באב"ד את יחידות הדיור במחיר של 4,300 שקלים כל אחת, על אף שלא ניתן להן היתר.


 בית משפחת באב"ד

"בעקבות הדיווח על חריגות בנייה במבנה, הגיע למקום מפקח מחלקת הפיקוח על הבנייה", נמסר מעיריית הוד השרון. "בעקבות הסיור הוצאה לבעל הנכס התראה כללית לפני נקיטת הליכים, לפיה עליו להסדיר את ההליכים התכנוניים תוך פרק זמן קצוב. ככל שיושלמו ההליכים התכנוניים האמורים, תיבחן מחדש עמדת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה". משי באב"ד נמסר כי הוא פועל להסדרת ההיתרים שישולמו כדין כבר בחודשים הקרובים.