ניצב שבתאי

לאחר חשיפת כאן חדשות: תלונה לוועדת גולדברג נגד המועמד למפכ"ל קובי שבתאי

עו"ד פיני פישלר הגיש תלונה לוועדת גולדברג נגד המפכ"ל המיועד ניצב קובי שבתאי - שבתחקיר כאן חדשות בספטמבר נחשף כי העביר מידע מהמשטרה לחברה פרטית
משה שטיינמץ
23 בדצמבר 2020
16:43

מכשול בדרך למינוי מפכ"ל? עו"ד פיני פישלר הגיש היום (רביעי) לוועדה המייעצת למינוי בכירים תלונה נגד המועמד לתפקיד מפכ"ל, ניצב יעקב שבתאי. התלונה של עו"ד פישלר מבוססת על פרטים שפורסמו בתחקיר כאן חדשות בחודש ספטמבר השנה, ובו נחשף כי שבתאי העביר מידע ממחשבי המשטרה לחברה פרטית שבראשה עמד קצין משטרה בדימוס.

החשיפה של רועי ינובסקי ששודרה בחדשות הערב בכאן 11

פישלר מבקש מהוועדה, שבראשה עומד שופט העליון בדימוס אליעזר גולדברג, לזמן את אנשי המחלקה לחקירות שוטרים וכן לברר עם השר לביטחון הפנים, שיופיע בפניה מחר, אם היה מודע לפרשה טרם החלטתו. חוקרי מח"ש שבחנו את הפרשה המליצו על חקירה נגד שבתאי וקצין נוסף, אך ראשת מח"ש קרן בר דחתה את המלצתם וקצין בודק במשטרה זיכה את שבתאי מהחשדות.

הכתבה חשפה חשד להוצאת מידע רגיש ממאגר המשטרה לטובת חברה פרטית להשכרת רכב שאחד מבכיריה שירת במשטרה בעבר בדרגת ניצב. על פי התלונה שהגיש עו"ד פישלר, הוצאת המידע ממאגר המשטרה לצרכים פרטים נעשתה תקופה ארוכה בידיעת ובהנחיית ניצב שבתאי וקצין בכיר נוסף במשטרה.