גדעון סער ובנימין נתניהו

ח"כ כץ: לא אעזוב את הליכוד, אצא מהמפלגה רק לגמלאות

כץ אמר שלא אהב את המהלך של סער, אך הבהיר כי הוא לא מטיל בו דופי • יו"ר המשותפת עודה: אין מצב בעולם שנמליץ על סער לראשות הממשלה • שלח, ניסנקורן וחולדאי במגעים להקמת מפלגת שמאל חדשה. שלח ימסור הצהרה בצוהריים • סגן השר קיש: אלקין עשה טעות • ח"כ כהנא: אלקין חשף את האמת שכולנו יודעים - רה"מ עסוק בדברים אחרים שהם לא טובת עם ישראל
אלמוג וגילת
24 בדצמבר 2020
08:10
עודכן ב 11:00

חבר הכנסת מהליכוד חיים כץ הבהיר היום (חמישי) כי לא יעזוב את הליכוד, אך מתח ביקורת על התנהלות הממשלה. "היא לא תפקדה, לכן לא הייתה ברירה אלא לצאת לבחירות". בריאיון לתמר אלמוג ומרדכי גילת בכאן רשת ב התייחס כץ למהלך של גדעון סער. "אני חבר שלו ואפילו של אלקין, אבל הוא עשה מהלך שלא אהבתי. הסקרים אומרים שהוא לא טעה". כץ הוסיף כי "אני לא מטיל דופי בכישוריו של סער".

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ כץ

יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה אמר לירון דקל וחיים לוינסון בכאן רשת ב: "אין מצב בעולם שנמליץ על סער לראשות הממשלה. צריך להעיף את נתניהו, אך סער הוא חלק מהדרך שלו". עודה מתח ביקורת על התנהלותו העצמאית של חבר הכנסת מנסור עבאס בחודשים האחרונים, והוסיף: "אין לי ספק שכל מה שנעשה פגע במפלגה - אך אפשר ליישר את ההדורים". 

האזינו לריאיון המלא עם יו"ר הרשימה המשותפת לכאן רשת ב

בתוך כך, חבר הכנסת עפר שלח, שר המשפטים אבי ניסנקורן וראש עיריית תל אביב רון חולדאי במגעים להקמת מפלגת שמאל, גך פורסם היום בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב. בין השלושה מתקיימות שיחות על ריצה משותפת במסגרת מפלגה חדשה אך גם במסגרת שיקום ומיתוג מחודש של מפלגת העבודה. נכון לעכשיו ישנו חוסר הסכמה בין השלושה מי מביניהם יעמוד בראש המפלגה. שלח, חולדאי וניסנקורן סירבו להגיב. בד בבד, שלח צפוי למסור הצהרה לתקשורת בצוהריים. 

נתניהו צריך למצוא אויב חדש: קמפיין "אני מול כל השמאל" לא יעבוד מול סער ובנט | פרשנות, ירון דקל

כמו כן, שר הרווחה איציק שמולי ממפלגת העבודה אמור להכריע בשבוע הקרוב על המשך דרכו הפוליטית. שמולי קיבל לאחרונה כמה הצעות ממפלגות שמאל-מרכז והצעה אחת ממפלגת ימין-מרכז. שמולי מתלבט בין קבלת אחת ההצעות לבין התמודדות על ראשות מפלגת העבודה וצפוי לקבל החלטה בנושא בשבוע הבא.

כן, "רק לא ביבי" זו אידיאולוגיה | פרשנות, מרדכי גילת

סגן שר הבריאות יואב קיש מהליכוד  אמר הבוקר לרן בנימיני בכאן רשת ב כי "אלקין עשה טעות. ביקורת כלפי מערכת המשפט והפרקליטות זה הכיוון שהוא דגל בו. לפני שבוע שמענו דברים אחרים שלו. אני נשאר בבית שלי, עם ראש הממשלה הכי טוב במדינת ישראל".

האזינו לריאיון המלא עם קיש

חבר הכנסת מתן כהנא התייחס גם הוא לעזיבת אלקין את הליכוד ואמר כי "הוא חשף אתמול את האמת שכולנו יודעים - ראש הממשלה עסוק בדברים אחרים שהם לא טובת עם ישראל". כהנא תקף את אלקין ואמר "איפה אלקין היה כל הזמן הזה? אנחנו צריכים יזם כריזמטי ומנהל. הדבר האחרון שהממשלה הזו עשתה זה לעבוד בשבילנו".

בהכנת הידיעה השתתף זאב קם.