יאיר לפיד וציפי לבני
צילום: מרים אלסטר וגילי יערי, פלאש 90

חוזרת למשחק? השם החדש שלפיד בוחן – ציפי לבני

עם פירוק הכנסת, המפלגות כבר עמוק בהיערכות לבחירות. הסיכוי סיכוי לפירוק כחול לבן מסתמן כגבוה מאוד - ניסנקורן לא ירוץ עם גנץ בוודאות גבוהה, וכך גם לגבי אשכנזי
השבוע
25 בדצמבר 2020
21:22
עודכן ב 12:16

לאחר שהכנסת ה-23 התפרקה השבוע, המפלגות כבר עמוק בהיערכות לבחירות. חיזוק מעניין שבוחן יו"ר יש עתיד יאיר לפיד בימים האחרונים היא ציפי לבני, שיושבת זמן מה על הגדר ונתפסת כמי שרוצה לחזור לפוליטיקה. כך פורסם אמש (שישי) בחדשות השבוע של כאן חדשות. עוד פורסם כי שר המשפטים אבי ניסנקורן משוחח עם לבני בתקופה האחרונה רבות. 

צפו בפאנל הפוליטי ב"השבוע"

השבוע חווינו פרישות של חברי כנסת וחבירה למפלגות חדשות. השר זאב אלקין התפטר לפני יומיים מהממשלה והודיע כי הוא חובר לגדעון סער במפלגתו "תקווה חדשה". במקביל, יו"ר ימינה נפתלי בנט הודיע כי הוא מתמודד על ראשות הממשלה כי "הגיע הזמן לשינוי". באותו בוקר הודיעה ח"כ שרן השכל על חבירה לסער, שאליו הצטרפו גם חברות הכנסת יפעת שאשא-ביטון ומיכל שיר מהליכוד.

נראה כי נתניהו ואנשיו יצטרכו לשקול את מתקפותיהם על אלקין וגדעון סער. לאלקין יש תחמושת משמעותית על ביבי, שהיה שותף סוד במהלכים רבים והיה עד במשפט על תיק 2,000.

בחירות א', ב' או ג'? לפני בחירות 2021, בואו לבדוק מה אתם זוכרים מהסבב הקודם

בד בבד עם התחזקות מפלגתו של סער, מתחדד הסיכוי לפירוק כחול לבן. לכאן חדשות נודע כי ח"כים מכחול לבן מתחילים לברוח מהספינה ומגששים ביש עתיד, בתקווה חדשה וגם בימינה. לגבי שר החוץ גבי אשכנזי ושר המשפטים אבי ניסנקורן, ההערכה היא שגנץ יתמודד בכחול לבן בלעדיהם, במידה וירוץ בבחירות הקרובות. הסבירות שאשכנזי יפרוש מהחיים הפוליטיים גבוהה יותר מאשר יקים עוד רשימה. מנגד, ניסנקורן בוחן את כל המפה הפוליטית.