צבע אדום

בתגובה לירי רקטות על הדרום: צה"ל תקף ברצועת עזה

כלי טיס של חיל האוויר תקפו הלילה אתר לייצור אמצעי לחימה רקטיים, תשתית תת קרקעית ועמדה צבאית של חמאס. בשעה 20:00 נשמעה אזעקה באשקלון וצבע אדום בעוטף עזה, לוחמי ההגנה האווירית יירטו שתי רקטות. ממד"א נמסר: לא התקבלו קריאות על נפגעים, למעט נפגעי חרדה בודדים
איציק זוארץ וכרמלה מנשה
25 בדצמבר 2020
20:05
עודכן ב 00:49

אחרי שבועות ארוכים של שקט בעוטף עזה: צה"ל תקף הלילה (שבת) בעזה, אחרי שלוחמי ההגנה האווירית יירטו אמש בשעה 20:00 שתי רקטות ששוגרו מהרצועה לעבר ישראל. מטרות התקיפה היו אתר לייצור אמצעי לחימה רקטיים, תשתית תת קרקעית ועמדה צבאית של חמאס. 

התושבים באשקלון דיווחו על כמה יירוטים שנראו באוויר, ודובר צה"ל אישר את הדיווחים על יירוט. ממד"א נמסר כי לא התקבלו קריאות על נפגעים, למעט נפגעי חרדה בודדים. נפגעת חרדה, תושבת אשקלון בת 20, פונתה במצב קל לבית החולים ברזילי בעיר.

הירי האחרון לעבר ישראל אירע לפני כחודש, אז שוגרה רקטה מרצועת עזה לאשקלון ונפלה בשטח מפעל מדרום לעיר. לא בוצע יירוט ונזק נגרם למפעל. שבוע לפני כן, נורו שתי רקטות מרצועת עזה, וההערכה במערכת הביטחון הייתה כי השיגורים הופעלו כתוצאה מפגיעת ברק במשגר שהיה טעון ומכוון. מקורות פלסטיניים טענו אז כי ארגוני הטרור חמאס והג'יהאד האיסלאמי לא קיבלו החלטה על הסלמה ועל כן יחקרו את הירי לעבר ישראל.