בני גנץ ואסף זמיר
צילום: תומר נויברג

אסף זמיר ומיקי חיימוביץ' לא ייכללו ברשימת כחול לבן בבחירות

"הפערים האידאולוגיים בין דרכי ומצפוני לבין הדרך שבה הלך גנץ העמיקו עד שהפכו לבלתי ניתנים לגישור", כתבה ח"כ חיימוביץ' בהודעתה • גנץ נפגש מוקדם יותר עם גבי אשכנזי והסביר שבכוונתו להוביל את כחול לבן בבחירות. אשכנזי טרם החליט אם יישאר במפלגה
מיכאל שמש ויערה שפירא
27 בדצמבר 2020
09:32
עודכן ב 19:34

שר התיירות לשעבר ח"כ אסף זמיר מכחול לבן נפגש היום (ראשון) עם יו"ר מפלגתו בני גנץ והשניים סיכמו כי זמיר לא ייכלל ברשימת כחול לבן בבחירות הקרובות. בחשבון הטוויטר שלו הבהיר זמיר: "היום זימן אותי בני גנץ לפגישה בה הודיע לי כי בעקבות הצבעתי בשבוע שעבר לא אכלל ברשימת כחול לבן לכנסת. אינני מתחרט ואני שלם עם הצבעתי. נפרדנו כידידים והודיתי לו על האמון שנתן בי עד כה".

גם חברת הכנסת מיקי חיימוביץ' מכחול לבן הודיעה לאחר פגישה עם גנץ כי לא תתמודד בבחירות ברשימת המפלגה. "אני חשה הקלה גדולה על ההצבעה שלי, שהובילה לפיזור הכנסת. כבר באותם הימים הפערים האידאולוגים בין דרכי ומצפוני לבין הדרך שבה הלך גנץ העמיקו עד שהפכו לבלתי ניתנים לגישור", כתבה חיימוביץ' בהודעתה.


מוקדם יותר היום הטיל השר לשעבר זמיר ספק במידת התאמתו של יו"ר מפלגתו, בני גנץ, להיות ראש הממשלה בעת הזו. בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב אמר זמיר: "אני חושב שאנחנו בנקודת זמן שבה נצטרך לבחון מי מבין האלטרנטיבות הוא בעל הסיכויים הגבוהים ביותר ונלך מאחוריו". כאשר נשאל אם בניתוח שלו בני גנץ הוא אינו האיש? השיב זמיר: "כשאני מסתכל כרגע על המצב הפוליטי, אני חושב שבסיבוב הזה, בנקודה הזו, זה לא בטוח יקרה, לא בטוח שזה המצב".

ח"כ זמיר מתח ביקורת על הנעשה במפלגתו: "יש אנשים בכחול לבן שברמה האישית אני לא אתמודד איתם יותר באותה מסגרת. לא תמצא אותי שוב בתוך ערבוב כזה שלא יודע לאן הוא הולך". 

בתוך כך, גנץ נפגש היום עם גבי אשכנזי, והסביר כי בכוונתו לרוץ בבחירות הקרובות ולהוביל את כחול לבן. אשכנזי טרם החליט אם יישאר בכחול לבן, יעבור למפלגה אחרת מבין אלה שנמצא עמן בשיח, או שיפרוש לגמרי מהפוליטיקה.

אופציה נוספת שעליה חושב אשכנזי, ודיבר עליה עם כמה ממקורביו, היא של הקמת מפלגה עצמאית בראשותו, שאולי תתמזג בהמשך עם אחת הרשימות האחרות. אשכנזי ביקש לחשוב על האופציות עוד כמה ימים, וטרם נתן תשובה סופית לגנץ.