אהוביה סנדק וזירת הרכב ההפוך
צילומים: TPS (תצפית), באדיבות המשפחה

מות נער הגבעות: בלשים שהיו מעורבים בתאונה מוגדרים כמאוימים ברמה גבוהה

לאחד מהבלשים אף הוצמדה אבטחה בעקבות האיומים. בחקירתם במח"ש טענו השוטרים שהיו מעורבים בתאונה כי סברו שהם רודפים אחר פלסטינים, וכי היה רכב הנערים שגרם לתאונה. בירושלים נמשכת המחאה בעקבות מות אהוביה סנדק
משה שטיינמץ, כרמל דנגור וסולימאן מסוודה
27 בדצמבר 2020
21:10

מות הנער הגבעות אהוביה סנדק: המשטרה הגדירה ארבעה בלשי ימ"ר, שהיו מעורבים בתאונה שבה נהרג סנדק בן ה-16, כמאיומים בדרגת איום גבוהה. כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. לאחד מהבלשים אף הוצמדה אבטחה בעקבות האיומים.

סנדק נהרג לפני כשבוע בתאונה בבנימין, שאירעה בעקבות מרדף משטרתי אחריו ואחר חבריו. בחדשות הערב הובאה היום לראשונה גם גרסת השוטרים שהיו מעורבים באירוע. בחקירותיהם במחלקה לחקירות שוטרים, הם סיפרו שסברו כי הם במרדף אחר פלסטינים, שעות לאחר שנרצחה תושבת צפון השומרון אסתר הורגן, ושבניגוד לטענת הנערים, לפיה הם ניגחו את הרכב שנפגע, היה זה הרכב של הנערים שגרם לתאונה. 

"הם היו רעולי פנים, לא ידענו אם מדובר בפלסטינים או יהודים", אמר אחד מהשוטרים בחקירתו. "יש כללים למרדף חם. אנחנו כורזים לו לעצור, מפעילים צ'קלקות - והם בורחים כאילו אין מחר, מנסים כל פעם לעקוף אותם משמאל והם מזגזגים". השוטר הכחיש שהם נגחו בכוונה ברכבם של הנערים: "אתה יודע מה זה לנגוח עם ניידת? איזה בלגן זה? לא עשינו את זה. לנגוח עם ניידת זה לא משהו שמלמדים אותך, זה מאוד לא מקצועי. ניסינו לעקוף ובמהלך ניסיון שלהם למנוע מאיתנו - הרכב הנרדף פגע בניידת".  

במקביל, נמשכת המחאה נגד המשטרה בעקבות מותו של סנדק. כמה מפגינים חסמו את הכניסה לירושלים. המשטרה הדפה אותם ועצרה לפחות שישה מהם על הפרת הסדר וחסימת הכבישים.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "מבלי להתייחס למקרה זה או אחר ומטעמים ברורים, איננו נוהגים להתייחס לרמות איום הנקבעות לאדם, או לסל האבטחה הנלווה אליהם".