חוזרים מבריטניה שפונו למלון דן פנורמה בירושלים בעק

משרד הבריאות נגד פיקוד העורף: העביר שבים מחו"ל למלוניות שלא עברו חיטוי

לדברי גורמים במשרד הבריאות, בצנרת המים של כמה בתי מלון בירושלים ובאשקלון, שאליהם הועברו נדרשים לבידוד, נמצא חיידק הלגיונלה - שגורם לדלקות ריאות ועובר ברסס טיפתי • חזי לוי לכאן רשת ב: "שוקלים אם להמשיך עם המלוניות"
קטי דור
28 בדצמבר 2020
12:37

גורמים במשרד הבריאות תוקפים היום (שני) את פיקוד העורף על שהעביר שבים מחו"ל למלוניות בידוד ללא חיטוי של בתי המלון. לטענת אותם גורמים, בצנרת המים של כמה בתי מלון בירושלים ובאשקלון, שאליהם הועברו נדרשים לבידוד, נמצא חיידק הלגיונלה - שגורם לדלקות ריאות ועובר ברסס טיפתי. בעקבות גילוי החיידק, המבודדים נאלצו לעבור לבתי מלון אחרים.

עוד אומרים הגורמים ממשרד הבריאות כי מרבית בתי המלון והמלוניות היו סגורים במשך שבועות, ואפילו חודשים. לדבריהם, כאשר יש בצינורות בית המלון יש מים שלא זרמו זמן רב  - הדבר מהווה קרקע פוריה לצמיחת חיידק הלגיונלה, שמסוכן למערכת הנשימה, ומשרד הבריאות הנחה שלא לפתוח את בתי המלון ללא חיטוי וללא בדיקה של הימצאות החיידק.

בתוך כך, מנכ"ל משרד הבריאות פרופסור חזי לוי אמר היום בריאיון אצל אסתי פרז, בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב, כי "לא בטוח שיש עוד מקום למלוניות. אנו שוקלים כעת אם להמשיך עם זה".