בני גנץ וגבי אשכנזי
צילום: גילי יערי, פלאש 90

אשכנזי חשד שלשכת גנץ הדליפה נגדו שניסה לחמוק מבידוד

בכיר כחול לבן מכחיש את הדיווח ואומר שלא היו דברים מעולם • השר יזהר שי סירב להתחייב בפני גנץ שירוץ במסגרת המפלגה בבחירות • ח"כ מנסור עבאס לחדשות הערב: "הרשימה המשותפת צריכה לחשב מסלול מחדש ולהיכנס לתוך המשחק הפוליטי"
מיכאל שמש
28 בדצמבר 2020
20:30
עודכן ב 20:43

המתיחות בכחול לבן מתגברת: לפי גורמים במפלגה, שר החוץ גבי אשכנזי חשד שלשכתו של היו"ר בני גנץ היא שהדליפה נגדו ידיעה על כך שהפעיל לחצים על מערכת הבריאות כדי לחמוק מבידוד. כך פורסם היום (שני) בחדשות הערב. אשכנזי מכחיש את הדיווח ואומר שלא היו דברים מעולם. 

אתמול נחשף בכאן חדשות שבכירי כחול לבן לחצו על ראשי מערכת הבריאות במטרה לקבל שחרור מבידוד, לאחר שנכחו באירוע עם חברת הכנסת הילה שי וזאן, שאובחנה כחיובית לנגיף. 

בד בבד, גנץ קיים פגישות אישיות עם כל חברי סיעת כחול לבן, בהם שר בכיר במפלגה, יזהר שי. גנץ ביקש ממנו להתחייב שירוץ במסגרת המפלגה, שי לפי שעה מסרב להתייחב שיעשה זאת. 

עבאס: "המשותפת צריכה לחשב מסלול מחדש ולהיכנס למשחק הפוליטי" 

יו"ר רע"מ, חבר הכנסת מנסור עבאס, אמר בריאיון לדוריה למפל בחדשות הערב שהרשימה המשותפת צריכה לחשב מסלול מחדש ו"להיכנס למשחק הפוליטי". לדבריו, "אנחנו רוצים שהיא תעשה חושבים כדי שנוכל לשים את עצמנו בעמדה שנוכל להשפיע - ולא להיות אופוזיציה של האופוזיציה". 

עבאס, העומד בראש הוועדה למיגור הפשיעה במגזר הערבי, התייחס לרצח בכביש 6 והחיסול בלוד ואמר: "אנחנו נמצאים כמה שנים בעלייה תלולה בכל הפרמטרים שמייצגים את העלייה בפשיעה בחברה הערבית. היום הגענו לשיא חדש". עוד הוסיף: "במבחן התוצאה כולנו נכשלנו – המדינה והמשטרה. צריך לשים מחלוקות פוליטיות בצד. אפילו שאנחנו בתקופת הבחירות, הממשלה צריכה להתכנס ולאשר את התוכנית למיגור הפשיעה". 

באשר לביקורת על ראש הממשלה והתנהלות הממשלה בכל הנוגע למיגור הפשיעה בחברה הערבית, ציין עבאס: "רק המדינה יכולה להתמודד עם האתגר הזה. למשטרה יש את היכולת לטפל בזה, ואם חסר לה משהו - הכתובת היא הממשלה".