אמיר אבו לבן ואיתי מרגי

9 שנות מאסר לנהג שדרס למוות את הילד איתי מרגי

אמיר אבו לבן הורשע במסגרת עסקת טיעון בעבירת המתה בקלות דעת. עוד נגזרו עליו שנתיים על תנאי, פסילת רישיון לעשר שנים ופיצוי של 250 אלף שקלים למשפחת מרגי
אורלי אלקלעי
29 בדצמבר 2020
10:15

בית משפט המחוזי בתל אביב גזר הבוקר (שלישי) תשע שנות מאסר על אמיר אבו לבן בן 21 מרמלה, שהורשע על פי הודאתו בעבירה של המתה בקלות דעת של הילד איתי מרגי בן השמונה. הסדר הטיעון שאליו הגיעה הפרקליטות עם המדינה קבע כי התביעה תדרוש 12 שנות מאסר. עוד נגזרו עליו שנת שנות מאסר על תנאי, פסילת רישיון נהיגה לעשר שנים ופיצוי על סך 250 אלף שקלים למשפחת מרגי.

השופט אברהם היימן כתב בהחלטתו כי הנאשם ביצע רצף עבירות ואף שיש לראות בשני הארועים - המתה וסחר בסמים - יש לקבוע גזר דין כאחד. "מעשיו של הנאשם גרמו לתמותת הילד, קדושת החיים מעל לכל. הנאשם נהג במהירות מופרזת תוך זלזול בחיי אדם, תוצאתם קשה וטרגית. הנאשם יצא מביתו בכדי לסחור בסמים ולא מצא להתאים את נהיגתו בהתאם לדרך. הוא עשה זאת כי היה בפעילות עבריינית, התעלם בבוטות ביום כיפור. הוא לא רצה בתוצאה הזאת אך נטל סיכון". השופט ציין כי יש לזכור את המהירות המופרזת שבה נהג אבו לאבן: "הנאשם לא נמלט, הבין את התוצאה ולא הזעיק עזרה, הוא הסתיר את הסמים בשיחים".

התאונה התרחשה לפני כשנה ביום כיפור בתל אביב. אבו לבן הגיע לתל אביב בצהרי יום כיפור עם רכבו בכדי למכור סמים ללקוחותיו. בעת שהיה בדרכו בדרך נמיר-ז’בוטינסקי נסע במהירות מופרזת. איתי מרגי רכב על אופניו ואבו לבן פגע בו ופצע אותו באורח אנוש.

בכתב האישום המקורי, טרם הההודאה והסדר הטיעון, נכתב:״ בעוד שאיתי מוטח על הכביש שותת דם אבו לבן יצא ממכוניתו ומיהר להסתיר בשיחים את הסמים שהיו ברשותו. בבית החולים איכילוב נקבע מותו של איתי.