מוזס, ארכיון
צילום: עמית שאבי/פול/פלאש 90

מועצת העיתונות: להשעות את נוני מוזס

על פי ההחלטה, על ידיעות אחרונות להשעות את המו"ל הנאשם בפלילים עד לסיום ההליך בעניינו
אמוץ שפירא
29 בדצמבר 2020
16:01

בית הדין לאתיקה של מועצת העיתונות  הורה היום (שלישי) לידיעות אחרונות להשעות את נוני מוזס מעבודתו העיתונאית עד להכרעה סופית בהליך הפלילי המתנהל נגדו בתיק 2000. זאת בעקבות ערעור של תנועת הצלחה.

"אנחנו מברכים על החלטת בית הדין בהרכב מורחב של שבעה דיינים שהעמידה דברים על דיוקם וקבעה כי הנורמה צריכה להיות הדרת רגליהם של נאשמים במעשים שיש בהם להטיל דופי וקלון על מקצוע העיתונות, מעיסוק פעיל, עד לבירור האישומים נגדם", אמרו בעמותת הצלחה. "ידיעות אחרונות, ככלי תקשורת מוביל ומרכזי, מחויב מבחינה ציבורית לפעול בדרך זו כדי להוכיח את מחויבותו לאמות מידה עיתונאיות ראויות".

בתוך כך, נמשכים קרבות השליטה בידיעות אחרונות ויש קשיים בהשלמת העסקה בין מוזס לבנק הפועלים, שאמורה להפוך את מוזס לבעל השליטה בעיתון.

נותרו יומיים עד לסוף השנה, שבמהלכם העסקה צריכה להיות מושלמת, אחרת תיפול בשוויה הנוכחי. בדיון שהתקיים בבית המשפט המחוזי בת"א השופטת איריס לושי עבאדי העלתה קשיים בהסכם ואמרה: "אני לא חותמת גומי ולא אסכים שישימו לי שעון עצר. ההסכם דורש ניסוח מחדש". עוד היא הוסיפה לגבי בקשת בנק הפועלים לתעדף את מוזס, ולא לקיים מכרז למכירת המניות: "אני לא מבינה למה צריך מערכת פטורים כזו, שכונסי הנכסים לא נותנים ברגיל". אמש הוגשה הצעה נוספת - של אנשי העסקים קובי ריכטר וזאב מוזס, לרכישת המניות.