רון חולדאי

חולדאי הודיע על הקמת מפלגה חדשה - "הישראלים"

חולדאי תקף את נתניהו והציג את המצטרף הראשון למפלגה – אבי ניסנקורן, שאמר: "לא סוד שכחול לבן מתרחקת מעמדותיי" • על רקע העזיבות במפלגתו, מסר גנץ הצהרה: בבחירות הקרובות יהיו הרבה מפלגות ומנהיגים שינצחו - והחיבור ביניהם ירכיב את הממשלה הבאה, מי שלא רוצה שילך • האולטימטום של גנץ לניסנקורן: תתפטר או שאפטר אותך
מיכאל שמש ויערה שפירא
29 בדצמבר 2020
19:56
עודכן ב 20:33

ראש עיריית תל אביב רון חולדאי הודיע הערב (שלישי) על הקמת מפלגתו החדשה - "הישראלים". "התרגלנו לממשלה מטורללת", אמר ראש עיריית תל אביב. "אני מסרב להתרגל. כמשרת ציבור יותר מ-50 שנה אני אומר היום -לא נתרגל".

הצהרת רון חולדאי

חולדאי הציג את שר המשפטים אבי ניסנקורן כמצטרף הראשון למפלגה. בהצהרה שמסר לאחר חולדאי, אמר ניסנקורן, שהודיע היום כי הוא עוזב את כחול לבן: "הדמוקרטיה הישראלית תחת מתקפה. זה לא סוד שכחול לבן הולכת ומתרחקת מעמדותיי ומתפיסת עולמי".

בסביבתו של חולדאי אומרים שהוא אינו שואף לתפקיד ספציפי, ומטרתו היא להיות שותף להחלפת שלטון נתניהו. בינתיים, חולדאי גם אינו צפוי להתפטר מראשות עיריית תל אביב, אלא אם ייכנס לתפקיד לאחר הבחירות.

בחדשות הערב בכאן 11 פורסם כי ניסנקורן צפוי לערוק למפלגתו של חולדאי עם שלושה חברי כנסת נוספים מכחול לבן. המפלגה צפויה להיות בהנהגה משותפת של ניסנקורן וחולדאי, ואם חולדאי ימשיך כראש עיריית תל אביב - ניסנקורן יקבל את המושכות על הרשימה.

הצהרתו של אבי ניסנקורן

גנץ: אחרי הבחירות תהיה ברית נגד נתניהו

על רקע עזיבת שר המשפטים אבי ניסנקורן לטובת חבירה לרון חולדאי, והעזיבה הצפויה של שר החוץ גבי אשכנזי, גם יו"ר כחול לבן ושר הביטחון בני גנץ מסר הערב הצהרה. בפתח דבריו תקף גנץ את ראש הממשלה בנימין נתניהו: "לא היה יום אחד שנתניהו ראה בנו שותפים. אחרי הבחירות תהיה ברית של שותפות נגד נתניהו".

הצהרת יו"ר כחול לבן ושר הביטחון בני גנץ

יו"ר כחול לבן הוסיף: "בבחירות הקרובות יהיה מנהיג אחד שיפסיד, והרבה מפלגות ומנהיגים שינצחו והחיבור ביניהם ירכיב את הממשלה הבאה. אלה ימים לא פשוטים. מי שלא רוצה שילך. כאן תישאר קבוצה מלוכדת שלא כיסאות מובטחים להם - אלא עבודה קשה למען המדינה".

בתשובה לשאלת כאן חדשות בדבר עזיבתו הצפויה של גבי אשכנזי, אמר גנץ: "גבי חבר של שנים, אני משוכנע שיקבל את החלטתו בצורה נכונה. הוא שותף לדרך. בטוח שיחליט נכון עבור עצמו ויהיה חלק מהמסגרת שלנו בצורה זו או אחרת".

מוקדם יותר ביקש גנץ מניסנקורן שיגיש את התפטרותו מתפקידו כשר. בחדשות הערב פורסם כי יו"ר כחול לבן הציב לניסנקורן אולטימטום: תתפטר - או שאפטר אותך.

בתחילת השבוע היו אלה חברי הכנסת אסף זמיר ומיקי חיימוביץ' שהודיעו כי הם עוזבים את כחול לבן. הבוקר הצטרפה לרשימת הפורשים מהמפלגה גם חברת הכנסת מיכל קוטלר וונש.