מחאה על מותו של אהוביה סנדק בירושלים, הערב
צילום: דוברות המשטרה

תיעוד: מפגינים הכו בלש משטרה בירושלים

29 עצורים ומעוכבים במחאה בירושלים על מות אהוביה סנדק • מפגינים הגיעו אל צומת בר אילן וחסמו אותה לתנועת כלי רכב • שוטר נחבל לאחר שאבן שהושלכה פגעה בצווארו • שלושה נערים תושבי השומרון נעצרו בחשד לזריקת אבנים על רכבי פלסטינים בחווארה
ורד פלמן
29 בדצמבר 2020
22:26
עודכן ב 23:14

המחאה בירושלים על מותו של אהוביה סנדק: המשטרה עצרה הערב (שלישי) 29 חשודים בגין הפרת הסדר, חסימת צירים ותקיפת שוטרים. בזמן מעצר של חשוד על ידי בלשים, כמה מפגינים ניסו לסכל את המעצר. אחד העצורים חשוד בתקיפת בלש משטרה. שוטר אחר נחבל לאחר שאבן שהושלכה פגעה בצווארו. בנוסף, גרמו המפגינים נזק לניידת משטרתית המשמשת להובלת עצורים וניפצו את חלונות הרכב.

מאות המפגינים שהגיעו אל צומת זקס ניסו לחסום את נתיבי התנועה מעת לעת, תוך כדי שהשוטרים הודפים אותם חזרה לצידי הדרך. המוחים עברו אל צומת בר אילן וחסמו אותה לתנועת כלי רכב. 

באזור חווארה שליד שכם עצרו כוחות של משמר הגבול והמשטרה שלושה נערים ישראלים תושבי שומרון בחשד שיידו אבנים אל כלי רכב פלסטינים.  הם נעצרו בתום מרדף קצר.

במחאה שהתקיימה אתמול בבירה נעצרו 14 חשודים בעימותים עם המשטרה. גם בצפת מתקיימת מחאה על מותו של סנדק, ועימותים התפתחו בין שוטרים למפגינים. מוקדם יותר ניקבו אלמונים צמיגים של כלי רכב משטרתי בעיר. 

השוטרים שהיו מעורבים בתאונה שבה נהרג סנדק זומנו בשבוע לחקירה באזהרה במחלקה לחקירות שוטרים. סנדק בן ה-16 מבת עין נהרג ביום שני בתאונה במרדף משטרתי באזור כוכב השחר. במקביל לחקירה במח"ש, ארבעת הנערים הנוספים שהיו ברכב בזמן המרדף נחקרו בחשד לגרימת מותו ברשלנות של סנדק. חבריו, שנפצעו גם הם בתאונה באורח בינוני וקל, נחקרו גם בחשד ליידוי אבנים לעבר כלי רכב פלסטיני לפני המרדף.