עוזי דיין, יפעת שאשא-ביטון
צילום: דוברות הכנסת, דני שם טוב; משה שי, פלאש 90

דיין: האמירה על שאשא-ביטון מיותרת, לא בגלל שלא נכונה

חבר הכנסת מהליכוד התנצל על הדברים שאמר לה השבוע בדיון על הכרזתה כפורשת. דיין הוסיף: "יש יותר מדי אנשים שזזים ממפלגה למפלגה בלי שהציבור בחר אותם"
דקלוינסון
31 בדצמבר 2020
09:47

"האישה הזאת בגדה באביה - היא תבגוד גם בבעל". ח"כ עוזי דיין מהליכוד התייחס היום (חמישי) לאמירה שלו לח"כ יפעת שאשא-ביטון, ואמר: "זה היה דבר מיותר לומר, לא בגלל שהוא לא נכון, אלא בגלל איך שהוא נתפס - סמי סקסיסטי".


את הדברים אמר דיין בתוכנית "דקלוינסון" בכאן רשת ב, כשנשאל על הדיון בוועדת הכנסת ביום שני בבקשה להכריז על שאשא-ביטון, שעזה למפלגתו החדשה של גדעון סער, כפורשת. דיין שהתנצל בדיון עצמו ביקש להדגיש: "באותו מעמד גם התנצלתי והתנצלותי התקבלה. לא טוב להתייחס לאנשים, אלא יותר לעשייה ולמחדלים שלהם. שאשא-ביטון כבר מדלגת למפלגה שלישית עם נדוניה. הטענה נגדה הייתה שהיא לא מתפטרת". בסופו של הדיון יו"ר הסיעה מיקי זוהר משך את הבקשה, לאחר שלא היה רוב.

דיין עומת עם העובדה שגם הוא עבר ממפלגה למפלגה, וכי גם במפלגה הביתית שלו כיום יש חברות וחברי כנסת שעזבו מפלגות אחרות כדי להצטרף לליכוד. על כך השיב דיין: "הבעיה היא פגיעה בדמוקרטיה. יש יותר מדי אנשים שזזים ממפלגה למפלגה בלי שהציבור בחר אותם. את הדבר הזה אני מבקר לגבי כל אחד".