סיעת כחול לבן, ארכיון

כחול לבן מתפרקת: השר יזהר שי הודיע לגנץ על עזיבת המפלגה

מוקדם יותר ח"כ רם שפע הודיע לגנץ על עזיבת המפלגה, שפע מצוי במגעים עם מפלגתו של רון חולדאי • אתמול ניסנקורן הגיש את התפטרותו ממשרד המשפטים, אשכנזי הודיע כי לא ימשיך עם המפלגה
מיכאל שמש ויערה שפירא
31 בדצמבר 2020
12:01
עודכן ב 18:13

כחול לבן מתפרקת: שר המדע והטכנולוגיה יזהר שי הודיע הערב (חמישי) ליו"ר המפלגה בני גנץ כי הוא עוזב את הסיעה. בין הצדדים היו סדרת שיחות וגנץ ניסה לשכנע את שי להישאר. יזהר שי מעוניין להישאר בזירה הפוליטית ונמצא במגעים עם מפלגות אחרות.

גנרל בלי חיילים: באיזו מציאות חי בני גנץ? הזווית, מדור יומי חדש בכאן חדשות

גם ח"כ רם שפע הודיע מוקדם יותר היום לגנץ שהוא עוזב את כחול לבן. שפע, שטרם החליט אם הוא מתפטר מהכנסת, מצוי במגעים עם ראש עיריית תל אביב, ויו"ר מפלגת "הישראלים" רון חולדאי. שפע, בעברו יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, זכה לקרדיט ציבורי ביושבו בראשות ועדת החינוך של הכנסת.

אתמול הגיש שר המשפטים אבי ניסנקורן את התפטרותו לראש הממשלה נתניהו ולגנץ, לאחר שהודיע על הצטרפותו למפלגת "הישראלים" של רון חולדאי. קצת לאחר מכן הודיע שר החוץ גבי אשכנזי כי הוא לא ממשיך במפלגה: "אני לוקח פסק זמן ושוקל את דרכי". 

אמש פורסם בחדשות הערב שעל אף התפרקות מפלגתו, גנץ הבהיר למקורביו: "אני פה לעוד שמונה שנים". עוד אמר: "כשהגעתי לפוליטיקה הגדרתי שאקדיש לזה עשר שנים. שנתיים עברו. אני לא רץ למרחקים קצרים". 

בהודעת שר המדע יזהר שי לתקשורת כתב השר על יו"ר כחול לבן: "למרות חילוקי הדעות בינינו, אני מעריך את בני, מכבד אותו מאוד ומאחל לעם ישראל שאנשים כמוהו ינהיגו אותנו - בצניעות, ביושרה, בדוגמה אישית ובהקרבה בלתי תלויה בדבר, למען טובת המדינה".

סקר כאן חדשות שפורסם אתמול צפה לכחול לבן רק ארבעה מנדטים - כפסע מאחוז החסימה. בסקר הליכוד שמרה על כוחה מהסקר הקודם, והיא עדיין המפלגה הגדולה ביותר עם 28 מנדטים. במקום השני ניצבת "תקווה חדשה" של סער עם 18 מנדטים.