אבי ניסנקורן, בני גנץ
צילום: גילי יערי, פלאש 90

ניסנקורן: "מאחורי גבי התנהל מו"מ על ריקון סמכויות שר המשפטים"

בפוסט שכתב הוסיף: "ההסכמות בין הצדדים היו לא פחות ממטורפות" • האוזר: ההתרסקות של כחול לבן - בשל הניסיון לפלרטט עם הרעיון של ממשלה עם המשותפת • האוזר האשים בהליכה לבחירות את ראש הממשלה ואמר כי "נתניהו אזק את תקציב המדינה לענייניו האישיים"
הבוקר הזה
01 בינואר 2021
08:31
עודכן ב 12:58

שר המשפטים לשעבר אבי ניסנקורן תקף היום (שישי) את יו"ר מפלגתו הקודם, בני גנץ, בפוסט בפייסבוק בו הסביר מדוע עזב את כחול לבן. לדבריו, "מאחורי גבי התנהל משא ומתן בין גנץ לנתניהו על ראשם של שומרי הסף, על ריקון סמכויות שר המשפטים. ההסכמות בין הצדדים היו לא פחות ממטורפות". הוא הוסיף: "בני סיפר שאינו שולל שיתוף פעולה עם ימינה". 

מכחול לבן נמסר בתגובה: "אבי ניסנקורן עשה מכירת חיסול של משרד המשפטים למען עתידו הפוליטי. אין גבול לשקרים. כחול לבן לא תוותר על סמכויות משרד המשפטים בשום מחיר". כמו כן, גנץ דרש מינויים של עשרות בעלי תפקידים תמורת אישור מינוי מפכ"ל קבע בממשלה. עקב כך, כחול לבן התנגדו להעלות לממשלה את מינוי הקבע, אך הסכימו להעלות את מינוי כממלא מקום". 

חבר הכנסת צבי האוזר, שעבר בתחילת החודש שעבר למפלגתו החדשה של גדעון סער, התייחס הבוקר להתפרקות של כחול לבן ולהתרסקות של היו"ר בני גנץ בסקרים. "קו פרשת המים של ההתרסקות של כחול לבן הוא היה הניסיון לפלרטט עם הרעיון של ממשלה עם הרשימה המשותפת", אמר האוזר בריאיון לרן בנימיני בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון עם ח"כ צבי האוזר

האוזר ציין כי גנץ הוא פטריוט ישראלי ואיש ערכי. "כואב לי מה שעושים לו", אמר. חבר הכנסת דיבר גם על ההליכה לבחירות והכישלון בהעברת התקציב. "האמנתי בכל לב שממשלת אחדות היא הפתרון למשבר שישראל נמצאת בו. אחדות לאומית הפכה לאכזבה לאומית. נתניהו אזק את תקציב המדינה לענייניו האישיים"

חבר הכנסת האוזר נשאל על עמדתה של תקווה חדשה בנושאי דת ומדינה, ובפרט חתונות אזרחיות. "כל הנושאים האלה ילובנו ויינתנו תשובות. עמדתי - חיה ותן לחיות. צריך לשים בצד את השיסוי ואת מלחמות הפנים ולשלב כוחות. צריך לצאת מהמבוי הסתום שנתניהו הכניס אליו את המדינה", אמר האוזר בריאיון.

אמש נפגש גנץ עם פעילי מפלגתו לאחר פרסום הסקרים, בהם סקר כאן חדשות שהעניק לו ארבעה מנדטים בלבד. בתיעוד שפורסם אמש בחדשות הערב בכאן 11 הכין גנץ את הפעילים לתקופה קשה. "האמת צריכה להיאמר - המציאות כרגע יותר קשה. זה פחות גאווה ללכת להגיד היום אני עם בני גנץ, אך בכל זאת אני בוחר לדבוק בדרך ולהיות נחוש ולהמשיך", אמר גנץ לפעילים.