זוהר, כץ ונתניהו
צילום: פלאש90

"עליי אתה לא צועק": עוד פרטים על העימות בליכוד

בשל חשש מהישג נמוך ביום הבחירות, חברי הליכוד מפגינים התנגדות עזה לשיריונים ברשימה. בשיחה עם נתניהו, דרש כץ שישוריין המקום ה-20 למיקי זוהר. נתניהו התנגד והרים את קולו וכץ בתגובה עזב את החדר. לבסוף סוכם שלזוהר ישוריין המקום ה-25
מרדכי גילת
01 בינואר 2021
20:51

פרטים חדשים על שיחת הצעקות בין ראש הממשלה לח"כים כץ וזוהר, שפורסמה השבוע בכאן חדשות: בשיחה בין נתניהו לכץ, דרש חבר הכנסת שהמקום ה-20 ברשימת הליכוד ישוריין ליו"ר הקואליציה מיקי זוהר. נתניהו כעס על הדרישה והרים את קולו על כץ, וזה השיב "עליי לא אתה לא צועק", ויצא מהחדר. 

נתניהו ביקש לשוב ולקרוא לכץ, וזה שב ללשכת נתניהו יחד עם זוהר עצמו. השלושה דנו על שיריון לזוהר ברשימה. בבחירות לכנסת ה-22 הוצב זוהר במקום ה-28, ואם נתניהו יקבל שיריונים נוספים ברשימה, עלול זוהר להידחק למקום לא ריאלי. לבסוף סיכמו הצדדים על שריון לזוהר במקום ה-25 ברשימה. 

בקרב חברי הליכוד קיים חשש כי אף המקום ה-26 ברשימה לכנסת אינו בטוח. בשל כך קיימת התנגדות רבה לאפשרות שישוריינו מועמדים לבחירת ראש הממשלה. לפתחו של בית הדין של הליכוד ישנה עתירה נגד השיריונים, וידוע כי נשיא בית הדין, מיכאל קליינר, מתנגד להם. חברי הליכוד הסכימו לנתניהו לשריין מועמד בעשירייה הראשונה, כשמיקומו - במקום החמישי או העשירי, ייקבע לפי המוניטין של המועמד.