בית העלמין קריית שאול, ארכיון
צילום: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון

"חש מושפל": קצין בדואי שימש נציג משרד הביטחון בהלווית חייל יהודי - והתבקש לעזוב

המשפחה שלא הסכימה לנוכחות בן מיעוטים בהלוויה ביקשה שיעזוב את המקום. במשרד הביטחון אישרו את הדברים
כרמלה מנשה
03 בינואר 2021
07:11

קצין צה"ל בדואי, שנשלח להיות נציג משרד הביטחון בהלווית חייל יהודי, התבקש לעזוב את בית הקברות בשל בקשת המשפחה שלא הסכימה לנוכחות בן מיעוטים בהלוויה. כך פורסם הבוקר (ראשון) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

סגן אלוף במילואים מג'די מזאריב, מאגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הביטחון, בא לפני כשבוע עם צוותו לטפל בסידורי הלווייתו של חייל. זמן מה לאחר בואו הוא התבקש לעזוב את המקום. הוא עזב ועקב מרחוק אחר סידורי ההלווייה. לחבריו סיפר כי חש מושפל ולא היה מסוגל לבוא למחרת לעבודה.

מזאריב ניסה להסביר שהוא נשלח למלא את משימתו וכי הוא נציג משרד הביטחון, אך נענה כי בקשת המשפחה היא שהוא לא יהיה בהלוויה. מזאריב עקב אחר ההלוויה מרחוק לוודא שהיא מתנהלת כסדרה ורק בשעת לילה מאוחרת חזר לביתו. 

בדיקה של כאן חדשות מלמדת כי אין כל מניעה הלכתית להשתתפות בן מיעוטים בהלוויה של חייל יהודי. במשרד הביטחון אישרו את הדברים.

תגובת  דוברות משרד הביטחון: "באגף משפחות הנצחה ומורשת מועסקים עובדים יהודים ושאינם יהודים שעושים עבודת קודש. בהלוויה נכח מטעם משרד הביטחון סא"ל במילןאים מג׳די מזאריב שאחראי עם עובדים נוספים על המעטפת הלוגיסטית לקיום ההלוויה. לבקשת  המשפחה פנתה קצינת צה"ל לעובד וביקשה ממנו לצאת מהמתחם, העובד כיבד את הבקשה".