-
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עד לסוף ינואר: ישראל תמנה שגרירים ב-4 נציגויות חדשות

הנציגים שייבחרו יישלחו למרוקו, אבו דאבי, דובאי ובחריין. הבוקר פורסם לראשונה בכאן חדשות שאיתן נאה ימונה לממונה זמני על הנציגות הישראלית באבו דאבי. השגריר לשעבר בטורקיה יהיה לנציג הישראלי הרשמי הראשון במדינה
גילי כהן ורועי קייס
05 בינואר 2021
08:59
עודכן ב 13:30

עד לסוף חודש ינואר ישראל מתכוונת למנות נציגים רשמיים לארבעת הנציגויות החדשות של ישראל: במרוקו, באבו דאבי, בדובאי ובבחריין. הבוקר (שלישי) פורסם לראשונה בכאן חדשות שאיתן נאה, שגריר ישראל לשעבר בטורקיה, ישמש ממונה זמני על הנציגות הישראלית באבו דאבי, שבהמשך תהפוך לשגרירות.

נאה צפוי להגיע לאבו דאבי בימים הקרובים ולהתחיל בתפקידו, והוא למעשה הישראלי הראשון שיכהן בסטטוס דיפלומטי מלא וגלוי באמירויות אחרי נרמול היחסים. ההערכה היא שימלא את התפקיד במשך כמה חודשים עד שימונה שגריר קבוע. נאה היה שגריר ישראל בטורקיה בין 2016 ועד מאי 2018. אז גורש משם כאקט מחאה מצד טורקיה על מותם של עשרות פלסטינים בעימותים עם צה"ל בגבול עזה.

 איתן נאה

בימים הקרובים צפוי להתמנות איש נוסף ממשרד החוץ לתפקיד דומה לזה של נאה בדובאי, והכוונה היא למנות כבר בשבועות הקרובים גם נציג עבור מרכז הקשר ברבאט, בירת מרוקו. בבחריין כבר פועל ממונה זמני על הנציגות. שר החוץ גבי אשכנזי אמר בימים האחרונים למקורביו כי זה היעד שהוצב למשרד החוץ.

בד בבד, בישראל תכננו לחנוך את הנציגויות בביקורים רשמיים, גם של שר החוץ אשכנזי וגם של ראש הממשלה בנימין נתניהו, אך אלו נדחו פעם אחר פעם ולא יצאו אל הפועל. ההבנה היא כי הביקורים לא יתקיימו כל עוד ישראל נמצאת בסגר, אך ישנה כוונה לקיימם לאחר מכן.