-
צילומים: פלאש 90

הפירוקים, החיבורים והגישושים: זו תמונת המצב הפוליטית 77 יום לבחירות

חמישה הצטרפו למפלגתו של חולדאי, השרה כהן ערקה ליש עתיד וגנץ נשאר עם שבעה חברים ובימין עדיין מתמהמהים
יערה שפירא
05 בינואר 2021
21:26

77 ימים לבחירות | בגוש השמאל מתחילות להתגבש הרשימות. אל מפלגת הישראלים של רון חולדאי הצטרפו היום (שלישי) האלוף במילואים דן הראל, החוקרת פרופסור קארין נהון, חברת הכנסת לשעבר עורכת הדין עינב קאבלה, אשת החינוך קארן טל, ומנכ"לית חברת מוסדות חינוך ותרבות בתל אביב עדי צברי.

"מגיעה לנו מנהיגות אחרת", הכריזה הערב מירב כהן, השרה העורקת מכחול לבן ליש עתיד. עריקה שהשאירה את מפלגתו של גנץ עם שבעה חברי כנסת בלבד. לפיד, שמסרב לרוץ ברשימה משותפת עם מפלגת תל"ם, אמר לכאן חדשות: "לא יצליחו לסכסך ביני לבין יעלון. אני תמיד אעריך את הצעד שלו כשהחליט לא להיכנס לממשלה. אבל ההחלטה שלנו היא שיש עתיד היא המפלגה הגדולה בגוש וצריכה לגדול עוד יותר. זו הדרך להגן על הערכים הליברליים בישראל".

בימין עדיין עובדים על החיבור המתבקש בין בנט לסמוטריץ'. פגישתם מוקדם יותר היום הסתיימה ללא סיכומים, אך השניים קבעו להיפגש שוב בקרוב. אחד הפערים, בין היתר, הוא סביב השאלה עד כמה בנט צריך להתייעץ עם סמוטריץ' על מהלכים. לדברי שני הצדדים, הפעם נחושים שלא לתת לאנשי ראש הממשלה בנימין נתניהו להתערב במגעים ביניהם לכאן או לכאן. אמירה שמגיעה על רקע ניסיונותיו של ראש הממשלה לשכנע את השר רפי פרץ שלא לפרוש מתפקידו ולחבור חזרה לימינה.