תקיפה בסוריה, ארכיון

הטלוויזיה הסורית: מערך הנ"מ הופעל עקב תקיפה ישראלית

לפני כן דווח על שמיעת פיצוצים בדרום דמשק • היעדים שהותקפו: רמת הגולן ובאזור דמשק
רועי קייס
06 בינואר 2021
23:19
עודכן ב 01:05

הטלוויזיה הסורית דיווחה הלילה (רביעי) כי מערך הנ"מ הופעל בעקבות תקיפה ישראלית בדרום המדינה. לפני כן דווח על שמיעת פיצוצים בדרום דמשק. בטלוויזיה הסורית שודרו תיעודים של מערך ההגנה האווירית מופעל בעקבות התקיפה. מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם, היושב בבריטניה ומזוהה עם האופוזיציה, טען כי מוקד התקיפה הוא החלק הדרומי של דמשק, אזור אל-כיסווה, אזור שכבר הותקף בעבר בידי ישראל, לפי פרסומים זרים.

פרט לאזור אל-כיסווה בפרבר הדרומי של דמשק, גורמי אופוזיציה סוריים ומרכז המעקב הסורי טענו כי הותקפה גם עמדה צבאית באזור א-סווידאא', הר הדרוזים, בדרום סוריה שהכילה מערכת מכ"מ. אתר חדשות מקומי בא-סווידאא' טען, בהתבסס על גורם צבאי, שחייל סורי אחד נהרגו ועוד כמה נפצעו. עם זאת לפי שעה משטר אסד וצבא סוריה לא מדווח על הרוגים או פצועים בתקיפה

בשבוע שעבר סוכנות הידיעות הסורית הרשמית דיווחה כי חייל אחד נהרג ושלושה נפצעו בתקיפה המיוחסת לישראל. לפי הדיווח, נשק הנ"מ הסורי הופעל באזור א-נבי האביל, צפונית-מערבית לבירה דמשק. קרבת האזור לגבול עם לבנון הפכה את הכבישים בו לצירי הברחות מוכרים מסוריה לחזבאללה.

סוכנות הידיעות הסורית האשימה כי ישראל ביצעה תקיפה באזור מסיאף שבמערב המדינה. ממרכז המעקב הסורי דווח אז כי בתקיפה נהרגו שישה פעילים שאינם סורים. בתחנת רדיו המזוהה עם המשטר הסורי דווח כי יעד התקיפה היה "המרכז למחקרים מדעיים" השוכן באזור - מקום שעל פי פרסומים כבר הותקף בעבר בפעולות שיוחסו לישראל.