ציפי ברנד
מתוך עמוד הפייסבוק של ציפי ברנד

"בגלל שעמדתי על עקרונותיי": חולדאי פיטר את סגניתו

ההערכה היא כי ציפי ברנד תתמודד על ראשות העירייה, לאחר שחולדאי החליט להתמודד לכנסת. גורם בעירייה אמר שברנד "נכנסה לתחומים לא לה ומעבר לתחומי העיסוק והאחריות שלה כסגנית"
איתי שיקמן
07 בינואר 2021
07:30

סגנית ראש עיריית תל אביב ציפי ברנד פוטרה אתמול (רביעי) מתפקידה. ההערכה היא כי לאחר שראש העירייה רון חולדאי הודיע על התמודדות בבחירות, ברנד תתמודד על ראשות העירייה. גורם בעירייה אמר שברנד "נכנסה לתחומים לא לה ומעבר לתחומי העיסוק והאחריות שלה כסגנית". הסגנית כתבה בחשבון הפייסבוק שלה: "אני גאה להיות מפוטרת בגלל שעמדתי על עקרונותיי ונלחמתי עבורכם במשך השנתיים האחרונות".

‏‎‎ברנד טוענת שהיא נאבקה למען תושבי העיר בתחומים שונים, בהם חיסונים לצוותי חינוך ותמיכה בעסקים הקורסים. בפועל, היחסים בין לשכת ראש העירייה בקומה ה-12 לסגניתו בקומה ה-11 עכורים כבר זמן מה. 

"נתחיל מהסוף - רון חולדאי החליט לקחת לי את הסמכויות הערב כסגנית ראש עיריית תל אביב יפו. לפני זמן קצר קיבלתי מכתב לא צפוי במייל, בו הודיע לי רון חולדאי כי הוא החליט לפטר אותי מתפקידי בעיריית תל אביב. האיש שמתייחס כרגע לתל אביב כחלטורה זמנית לסידור עבודה, ועסוק בפוליטיקה הארצית כנראה חושש ממי שמשקיעה את כל זמנה ברווחת התושבים".

מסיעת "אנחנו העיר" נמסר: "ציפי ברנד עמדה באומץ עם הערר של שולה קשת נגד התוכנית בכיכר אתרים, ושילמה על כך בתפקידה. אנו מחזקות ומחזקים אותה ומקווים שתצטרף אלינו באופוזיציה לדורסנות של חולדאי. לא ניתן לו למכור את העיר לאילי נדל"ן".

ברנד שימשה סגנית ראש העירייה מאז 2019 וחברת מועצת העיר מ-2013. כסגנית, הייתה ממונה על הגיל הרך והמשפחות הצעירות בעיר, ראש הוועדה לשוויון מגדרי, חברה בוועדה לתכנון ובנייה, וחברה בוועדת הכספים.