הנשיא ריבלין

הנשיא ריבלין למנהיגים: עצרו את סכנת האנרכיה

הנשיא התייחס לסגר שנכנס בחצות ולאירועי האלימות בוושינגטון • הרב קניבסקי הורה לסגור את תלמודי התורה. ממונה הקורונה אש אמר לכאן רשת ב כי התחלואה בחברה החרדית משמעותית. "עושים מאמצים להקדים את משלוחי החיסונים – אני אופטימי", הוסיף • פחות מ-8,000 נדבקו אתמול, כ-91 אלף התחסנו
כתבי כאן חדשות
07 בינואר 2021
07:29
עודכן ב 14:30

נכנסים לסגר שלישי: נשיא המדינה ראובן ריבלין התייחס היום (חמישי) להידוק הסגר שייכנס לתוקף בחצות ולאירועי האלימות בוושינגטון. ריבלין פנה למנהיגים ואמר: "אנא מלאו את חובתכם ועצרו את סכנת האנרכיה. הסגר, על כל מגבלותיו, כפי שקבעה הממשלה, מחייב את כולנו״.

ריבלין הוסיף: ״אי ציות לחוק, ובכללו להנחיות הקורונה - ועל אחת כמה וכמה הטפה לאי ציות - פירושו לא רק הכשלת המאמץ המשותף לבלימת התפשטות הנגיף, אלא בכייה לדורות, שתוביל להעמקת הסדקים שנפערים בין הקבוצות בחברה שלנו. חייבים להתאזר בסבלנות ובמשמעת״.

מוקדם יותר, שוחח ראש הממשלה בנימין נתניהו עם יענקי קניבסקי, נכדו ומקורבו של הרב חיים קניבסקי. לאחר השיחה, הוציא בית הרב הוראה ולפיה ייסגרו תלמודי התורה לכמה ימים. נתניהו אמר בשיחה: "אנחנו הולכים לסגר הדוק מאוד הפעם. אני מבקש ממך לא להפעיל כוללים ולא תלמודי תורה, אנחנו חייבים לעצור את המגפה. מבקש שהציבור ישתף פעולה".

ממונה הקורונה פרופסור נחמן אש התייחס הבוקר להחלטה על הידוק הסגר, ואמר בריאיון לירון דקל וחיים לוינסון בכאן רשת ב כי "הפעם אנחנו חייבים להקפיד על הסגירה של כל המקומות בכל המגזרים". הוא הבהיר כי התחלואה הפורצת במגזר החרדי יותר משמעותית. "החלטת הממשלה חלה על כולם", הוסיף אש. 

האזינו לריאיון עם נחמן אש

הוא התייחס בדבריו להמשך פעילות הישיבות במתכונת פנימייה ואמר: "החלטנו שזה יותר נכון מבחינה אפדימיולוגית, אני לא רוצה לפזר את תלמידי הישיבות לבתים. יותר טוב שיהיו סגורים בישיבות לתקופה הזאת ואם מתפרצת תחלואה היא מוכלת בתוך הישיבה".

הוא התייחס בדבריו בתוכנית "דקלוינסון" לחיסונים ואמר שההערכות כי הם יעילים נגד המוטציה הבריטית, אך נגד זו הדרום אפריקנית עדיין אין נתונים. לדבריו, "יכול להיות שכל שנה יצטרכו להתאים את החיסון למוטציות". על העומס בבתי החולים אמר אש: "אין קריסה מוחלטת, המערכת היום מתוחה עד הקצה. יש משמעות למצב הזה מבחינת איכות הטיפול". 

משרד הבריאות עדכן כי אתמול בוצעו 91,253 חיסונים נגד נגיף קורונה בישראל. מדובר בירידה במספר המתחסנים היומי, שעומד השבוע על ממוצע של כ-122 אלף. בסך הכל חוסנו עד כה 1.593 מיליון ישראלים, שמהווים 17.5% מהאוכלוסיה. כמו כן, במשרד עדכנו כי 7,820 נדבקים חדשים בקורונה אובחנו אתמול, שיעור הבדיקות החיוביות – 6.2%. בתוך כך, ברקע הביקורת הודיע שר החינוך יואב גלנט כי הלימודים בחינוך המיוחד יתקיימו חמישה ימים בשבוע, עד לשעה 14:00.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס אתמול למשלוח הראשון של חיסונים מתוצרת חברת מודרנה, שהגיע היום לישראל. הוא אמר כי חיסוני החברה יינתנו לאנשים שאינם יכולים להגיע לקופות החולים משום שהם מבודדים בבתיהם או מכל סיבה אחרת. במשלוח יהיו יותר מ-100 אלף מנות חיסון. 


אתמול אישרה הממשלה את תקנות הסגר המלא שיחל הלילה בחצות. התקנות שאושרו יתווספו לאלה שנכנסו לתוקף ביום ראשון 27 בדצמבר ויהיו בתוקף עד ל-21 בינואר. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם כי במערכת הבריאות כבר מעריכים שהסגר יוארך לשלושה שבועות.