-

גירוש הקצין הבדואי מבית העלמין: "הגזענות - מבית המחוקקים"

אמיר מזאריב, אחיו של סא"ל מג׳די מזאריב, התייחס לאירוע שבו נדרש אחיו לעזוב את בית הקברות בזמן הלוויה של חייל יהודי. "הגזענות עטופה בעטיפות הלכתיות או דתיות שזוכות לחיזוק מן הממסד הישראלי", כתב במכתב למנהיגי המדינה
כרמלה מנשה
07 בינואר 2021
11:20

"הגיע הזמן לגרש את הרוח הגזענית הרעה": אמיר מזאריב, ראש מועצת זרזיר, אחיו של סא״ל מג׳די מזאריב, התייחס היום (חמישי) לאירוע שפורסם בכאן רשת ב בתחילת השבוע, ובו נדרש אחיו להיענות לבקשת משפחה לעזוב את בית הקברות בזמן הלוויה. סא"ל מזאריב הגיע להלוויה על מנת לנהל את הסידורים במקום. "אני מתבייש. הגזענות באה מבית המחוקקים", אמר האח בריאיון למרדכי גילת ותמר אלמוג בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון עם ראש מועצת זרזיר אמיר מזאריב

ראש מועצת זרזיר פנה למנהיגים וקרא להם לשלב את בני המיעוטים במוסדות המדינה. "אל תחזרו אחרינו רק לקראת בחירות. אין איש שיכול ללמד אותי אהבת מולדת, נאמנות למדינה ולביטחונה של ישראל. עזבו לרגע את הפגיעה האישית הגזענית שחווה אחי. הוא איש חזק. נשך שפתיים וזז צידה. עזבו את העובדה שהוא ייצג שם את משרד הביטחון היקר לכולנו. הבעיה היא התופעה העומדת ביסוד האירוע. אין מילה אחרת מלבד געזנות שתסביר את העניין.

סא״ל מג׳די מזאריב

"הגזענות הזו יושבת על בסיס חשוך, על אטימות, על אי קבלת האחר, על התנשאות, היא עטופה בעטיפות הלכתיות או דתיות שזוכות לחיזוק מן הממסד הישראלי. חוק הלאום המעקר את מגילת העצמאות ושולל את הערך היסודי ערך השיוויון, הוא דגל שחור שמקומו לא במדינה שלנו ובחברה שלנו", כתב מזאריב בחשבון הפייסבוק שלו.

אמיר מזאריב שירת כלוחם וכקצין בצנחנים. "מאחוריי 25 שנות שירות מבצעי בקו הראשון, במדים ולא במדים. אני מזכיר את העובדות הללו כדי להדגיש אחת ולתמיד - אין איש במדינת ישראל שיכול ללמד אותי אהבת ארץ ואהבת מדינה ונאמנות לישראל ולביטחונה", אמר ראש המועצה.

תגיות:
צה"ל