צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

השר אוחנה על המהומות באמריקה: "הנחיתי להיערך לתרחיש כזה - שלא ניתפס בהפתעה"

השר לביטחון הפנים בריאיון לכאן רשת ב: "חלק מהמפגינים אומרים 'צריך לזרוק בקבוק תבערה למעון ראש הממשלה' ואחרים מסמנים בידם 'חכה חכה' - האיום הזה קיים. יש המון הסתה" | האזינו
כאן הערב
07 בינואר 2021
18:21

השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה התראיין היום (חמישי) לזאב קם וקרן אוזן בתוכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב, והתייחס למהומות אתמול בוושינגטון: "הנחיתי על היערכות לתרחיש שכזה, לבל יתפוס אותנו בהפתעה. חלק מהמפגינים אומרים 'צריך לזרוק בקבוק תבערה למעון ראש הממשלה' ואחרים מסמנים בידם 'חכה חכה' - האיום הזה קיים. יש המון הסתה".

בנוגע לסגר אמר אוחנה: "מאמין שהסגר הזה יהיה לא רק האחרון, אלא המשמעותי ביותר מבחינת אכיפה. המסר הוא שהאכיפה תהיה שוויונית, והמפכ"ל המיועד מעביר אותו לכל השוטרים". עוד אמר השר כי "אין אכיפה בררנית. אנחנו בתחושה של התרופפות, ולכן אנשים חושבים שאפשר להוריד את הרגל מהגז - נהפוכו. אנחנו בקילומטר האחרון זה הזמן להציל את החיים שעוד ניתן".

על האיסור לקיים הפגנות אמר: "ביקשתי לאכוף את נושא המסכות וכך יהיה - הדאגה שלי היא מהווריאנט הבריטי, זה, בצירוף העובדה שהפגנות הן בתא שטח צפוף - מעלה את הסיכון. יש הפגנות מכל קבוצות האוכלוסייה - אי אפשר לטעון שזו סתימת פיות פוליטית".