-
צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

משרד הבריאות: מספר החולים שמצבם קשה עבר את ה-1,000

5,030 בני אדם אובחנו אתמול עם קורונה • אדלשטיין: יותר מ-1.8 מיליון איש התחסנו במנה הראשונה • החל שלב מתן החיסון השני, והשבוע צפויות להגיע לישראל מאות אלפי מנות חיסון שיאפשרו להתחיל לחסן את צוותי ההוראה ובני פחות מ-60 • שלושה ימים מהידוק הסגר: נרשמו כ-21 אלף דורשי עבודה חדשים
דקלה אהרן-שפרן יואב בורוביץ'
10 בינואר 2021
07:48
עודכן ב 11:28

משרד הבריאות מעדכן הבוקר (ראשון) מספר חולי הקורונה שמצבם קשה או קריטי הגיע ל-1,030. כמו כן, אתמול אובחנו 5,030 נדבקים בנגיף.

שר הבריאות יולי אדלשטיין מסר הבוקר כי יותר מ-1.8 מיליון בני אדם קיבלו עד כה את המנה הראשונה של החיסון, וכי היום יתחילו להגיע לישראל משלוחים נוספים של חיסונים. "סיימנו שלושה שבועות של מבצע 'לתת כתף', היום יתחילו להגיע משלוחים משמעותיים נוספים של חיסונים", דברי אדלשטיין.

אמש החל שלב מתן החיסון השני. ראש הממשלה בנימין נתניהו שב ואמר כי עד סוף חודש מארס יוכלו כל אזרחי ישראל בני 16 ומעלה להתחסן, המחוסנים יקבלו דרכון ירוק והכלכלה תיפתח במהרה ובמלואה. השבוע צפויות להגיע לישראל מאות אלפים עד מיליון מנות של חיסון מפני קורונה מתוצרת פייזר. הדבר יאפשר לחסן את כל צוותי ההוראה ולהתחיל לחסן באופן מסודר בני פחות מ-60.

ממונה הקורונה הפרופסור נחמן אש אמר לכאן חדשות לאחר קבלת המנה השנייה של החיסון: "בהחלט אני מופתע מאוד לטובה מהרצון של הציבור להתחסן. המספרים הולכים וגדלים גם באוכלוסיות שאיתן היה לנו יותר קשה בתחילה, כמו האוכלוסייה הערבית. יש עלייה ברצון של האוכלוסייה והם מגיעים יותר להתחסן. אני מאוד מרוצה מכך".

למרות דבריו של אש, מפילוח נתוני המתחסנים עולה כי בחברה חוסנו רק כ-40% מבני ה-60 ומעלה, לעומת 70% מבני ה-60 ומעלה באוכלוסייה הכללית. בחברה החרדית, ללא ערים מעורבות, מדובר בכ- 47%.

גם בנתוני התחלואה ניכר הבדל בין מגזרים: שיעור הבדיקות החיוביות בחברה החרדית עומד על 17.2% ובחברה הערבית על 11.5%, לעומת 5.2% בלבד במגזר הכללי. במשרד הבריאות אומרים כי לפי הנתונים ייתכן שיש סימנים ראשונים להתמתנות התחלואה, אך בכל מקרה - מדובר עדיין בנתונים גבוהים מאוד.

שירות התעסוקה: מאז הידוק הסגר נרשמו 20,742 דורשי עבודה חדשים

במסגרת הדיווח היומי, מדווח הבוקר שירות התעסוקה כי מאז הכניסה לסגר מלא ביום חמישי האחרון נרשמו 20,742 דורשי עבודה חדשים, ומאז יום ראשון 27.12.2020, היום בו החל הסגר, נרשמו בסך הכל 80,668 דורשי עבודה חדשים.

23% מהנרשמים הם עובדים בתחום המכירות ו-16.2% הם עובדים בתחומי החינוך, ההוראה וההדרכה, ששיעורם שילש עצמו מאז הידוק הסגר.

נוכח הידוק הסגר בסוף השבוע, שהוביל בין היתר להידוק של מערכת החינוך, מעדכן שירות התעסוקה את תחזיתו באשר להשפעת הסגר השלישי על שוק התעסוקה וצופה כי אם הסגר אכן יימשך חודש (מאז ה 27.12), כפי שמוגדר לפי שעה, 120-150 אלף איש יהפכו לדורשי עבודה כתוצאה ממנו.