חבלני משטרה
צילום: פלאש 90

הותר לפרסום: רימון הונח מחוץ לביתו של מיכה ביטון - אבי בעלה של עדן בן זקן

הרימון הוצמד לדלת דירתו של מיכה ביטון בראשון לציון, אבי בעלה של הזמרת עדן בן זקן. החשוד במעשה: העבריין אליעזר קמל, שהיה בסכסוך כספי מתמשך עם ביטון • באירוע פלילי אחר, הושלך רימון לעבר ביתו של איש העסקים אלי טביב המתגורר בכפר שמריהו. לא היו נפגעים, המשטרה פתחה בחקירה
דניאל אלעזר, הדס גרינברג ואיתי שיקמן
11 בינואר 2021
16:33
עודכן ב 22:31

רימון הונח לפני כשבוע מחוץ לביתו של מיכה (מכלוף) ביטון, חמה של הזמרת עדן בן זקן - כך הותר לפרסום הערב (שני). החשוד בהצמדת הרימון לדירתו של ביטון הוא העבריין אליעזר קמל, בעקבות סכסוך כספי מתמשך בין השניים. קודם לכן נודע כי האיומים כלפי אבי בעלה של בן זקן נמשכו מזה מספר חודשים - ושיאם הגיע בהנחת המטען.

קמל בן ה-62, תושב חולון, נעצר אמש בידי המשטרה, שביקשה היום להאריך את מעצרו. לקמל רקע פלילי עשיר, והיה אחד הבכירים בארגון הפשע של העבריין יצחק אברג׳יל. הוא ישב בכלא 14 שנים במצטבר - בישראל, בהולנד ובאנגליה - על עסקאות סמים בינלאומיות ושודים מזויינים. קמל היה גם אחד החשודים במעורבות בניסיון חיסולו של זאב רוזנשטיין. גם מיכה ביטון מוכר היטב למשטרה. הוא ישב שנה וחצי בכלא בגין עבירות מס בעשרות מיליוני שקלים.

באירוע פלילי אחר, הושלך הערב רימון לעבר ביתו של איש העסקים אלי טביב המתגורר בכפר שמריהו. אין נפגעים באירוע, המשטרה פתחה בחקירה. לא מדובר בפעם הראשונה שמאיימים על טביב, בעברו הבעלים של מספר קבוצות כדורגל. בשנת 2017 הונח בביתו מטען דמה ושנתיים לפני כן הוא נורה ונפצע קל.