בנייה פלסטינית ביו"ש
צילום: הדס פארוש, פלאש 90

אחרי שאישר בנייה בהתנחלויות: גנץ מקדם גם תוכניות בנייה פלסטיניות

שר הביטחון אישר לקדם יוזמות בנייה לפלסטינים במסגרת ועדת המשנה לתכנון ורישוי במינהל האזרחי. מדובר בין השאר בתוכנית להרחבת וולג'ה וחיזמה ובתכנית לבנית בית מלון באיזור בית לחם ובבית ג'אלה.
רועי שרון
11 בינואר 2021
22:06

אחרי שאישר בנייה בהתנחלויות: שר הביטחון בני גנץ אישר היום (שני) לקדם יוזמות בנייה לפלסטינים במסגרת ועדת המשנה לתכנון ורישוי במינהל האזרחי. מדובר בין השאר בתוכנית להרחבת וולג'ה וחיזמה ובתוכנית לבניית בית מלון באזור בית לחם ובבית ג'אלה.

הבוקר פורסם כי ימים לפני השבעתו של ג'ו ביידן לנשיא ארצות הברית, ישראל צפויה לאשר בשבוע הבא 850 יחידות דיור בהתנחלויות. כ-500 יחידות דיור יאושרו באיתמר, בבית אל, בשבי שומרון, באורנית ובגבעת זאב. כ-250 יחידות יאושרו באופן לא סופי במאחז נופי נחמיה. ראש הממשלה נתניהו אישר את הפרטים. 

ביישוב טל מנשה, מקום מגוריה של אסתר הורגן שנרצחה בפיגוע בחודש שעבר, תקודם הקמתן של 100 יחידות דיור, אך גם הן לא יאושרו סופית. שר הביטחון גנץ הנחה לכנס בשבוע הבא את הגוף שמאשר בנייה בשטחים - מועצת התכנון העליונה במנהל האזרחי.

אמש דווח ב"חדשות הערב" בכאן 11 כי שר הביטחון בני גנץ החליט שלא להכשיר לפי שעה את מעמדם החוקי של 46 המאחזים הלא חוקיים ביהודה ושומרון. בדיון עם גורמי המקצוע במשרדו החליט גנץ כי ההסדרה תקודם רק כאשר תוגבר האכיפה על בניה לא חוקית מעבר לקו הירוק, ויוקצו כלים ותקנים למינהל האזרחי. נציגי התושבים דורשים בשנים האחרונות להכשיר את מעמדם, אך עד כה גם ראש הממשלה נתניהו לא נענה לדרישתם.