עימותים בין חרדים לשוטרים באשדוד

מתנדב משטרה ירה באוויר לאחר שחש מאוים בפעילות אכיפת הסגר בבית שמש

עשרות האברכים מהפלג הירושלמי שנעצרו אתמול בעימותים עם המשטרה באשדוד – שוחררו. ראש הפלג: "הייתה מסירות נפש גדולה" • ליברמן סייר במקום תחת אבטחה ותקף את המשתתפים בעימותים: "אין להם קשר ליהדות, זו עבודה זרה"
אסף פוזיילוב וסולימאן מסוודה
12 בינואר 2021
10:59
עודכן ב 12:46

אכיפת הסגר במגזר החרדי: בפעילות אכיפה של הנחיות הסגר במוסד חינוכי ברחוב קדושת אהרון בבית שמש, החלה  התקהלות סביב מתנדב משטרה תוך יידוי אבנים לעברו. מהמשטרה נמסר כי המתנדב חש בסכנה וירה באוויר. לא היו נפגעים באירוע.

עשרת האברכים שנעצרו אתמול בעימותים באשדוד, על רקע פתיחת תלמוד תורה ברובע ג' בעיר בניגוד להנחיות, שוחררו היום ולא יובאו לדיון בהארכת מעצרם. האברכים נעצרו בחשד להפרת הסדר הציבורי, לאחר שמאות מאנשי הפלג הירושלמי באשדוד חסמו כבישים, ולטענת המשטרה חלק מהנוכחים במקום הכו שוטרים במקלות ובאבנים. רב ישיבת גרודנא אמר היום לכאן חדשות כי "הלימודים יתקיימו כרגיל גם בתקופת הסגר. איש לא יגיד לנו אם ללמוד".

האזינו לריאיון עם הרב חזקי צולמן בכאן רשת ב

הרב חזקי צולמן מישיבת גרודנא התעמת היום בשידור עם קלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בריאיון בכאן רשת ב, וכינה את מדינת ישראל "מדינת שמד". צולמן אמר על האירועים אתמול: "הייתה מסירות נפש וגבורה עילאית של בני התורה. המשטרה אומרת שלתלמוד התורה אסור היה להיות פתוח – אבל התורה אומרת דברים אחרים.

"אנחנו צריכים לעשות מה שתורתנו הקדשה אומרת, אין לנו משהו נגד גוף כזה או אחר. אנחנו עושים מה שגדולי ישראל אומרים לנו. ככה התנהגו יהודים בכל הדורות, כך נתנהג עכשיו עד שיתבטלו כל הגזירות במדינה הזו, מדינת שמד שמנסה לקעקע את חוק היסוד של העם היהודי. לא נבטל את התורה ולו לרגע אחד".

בתוך כך, מנהיג הפלג הירושלמי הרב אשר דויטש אמר בשיחה עם הרב דוד צוקר, מרבני הישיבה שנעצר אתמול: "שמעתי שהייתה מסירות נפש גדולה, גם מצידך וגם מצד כל הציבור. שמעתי שחלק מהבחורים אמרו שהם קיבלו מכות יותר נמרצות מאשר בהפגנות".

"אין להם קשר ליהדות, זו עבודה זרה"

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן הגיע לאזור ישיבת הפלג הירושלמי באשדוד, היכן שהתקיימו העימותים אתמול, מלווה במאבטחים, שוטרים ואף מסוק. "אפילו כשהגעתי לאזורים ברמת סיכון גבוהה, מעולם לא ראיתי אבטחה כזאת סביבי", אמר ליברמן. יו"ר ישראל ביתנו תקף את האברכים שהיו מעורבים בעימותים אתמול: "אין להם קשר ליהדות, זו עבודה זרה". 

"אני לא מבין למה עד עכשיו לא הוציאו צו סגירה לפורעי החוק", ציין ליברמן. "מה שראינו פה אתמול זו הפרה בוטה של החלטות הממשלה ושל התקנות. ראינו הפעלת אלימות ברוטלית נגד שוטרים כשמאות לקחו בה חלק". הוא ביקר את חוסר התגובה, לטענתו, לאירועים: "כרגע הישיבה פתוחה, נתנו להם קנס ואף אחד לא מתכוון אפילו לשלם אותו. זו ישיבה שמטיפה נגד מדינת ישראל, הציונות וחיילי צה"ל. אלו אותם אנשים שמתנכלים ומפעילים אלימות כלפי חרדים שמתגייסים".