בנימין נתניהו מבקר בנצרת

בליכוד העלו את רף הציפיות מהמגזר הערבי ל-5-3 מנדטים

נתניהו למקורביו: "הערבים רוצים להרגיש שהם לא פסולים. לא היה לי אף פעם משהו נגדם" • קונסול ישראל בניו יורק לשעבר דני דיין הצטרף למפלגתו של גדעון סער
מיכאל שמש
13 בינואר 2021
18:57
עודכן ב 22:19

בליכוד העלו את רף הציפיות מהמגזר הערבי ל-5-3 מנדטים בבחירות. כך דווח היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. בשיחה עם מקורביו אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו: "הערבים רוצים להרגיש שהם לא פסולים. לא היה לי אף פעם משהו נגדם".

בתוך כך, נתניהו אמר היום בביקורו בנצרת כי השקיע במגזר הערבי יותר מכל ממשלות ישראל יחד - בכל תולדות המדינה. "משנת 2016 הוקמו תשע תחנות ושלוש נקודות משטרה, לאחר שבמשך עשרות שנים, הייתה תחנת משטרה אחת בלבד ביישוב ערבי", אמר ראש הממשלה. הוא הוסיף כי ביקש מהשר לביטחון הפנים אמיר אוחנה להכין תוכנית למיגור הפשיעה והאלימות בחברה הערבית שכוללת מלחמת חורמה בארגוני הפשע. 

לקראת ביקור ראש הממשלה, היו בנצרת עימותים בין שוטרים לבין עשרות מפגינים שמחו על הביקור. במחאה השתתפו חברי כנסת מהרשימה המשותפת, חוץ מרשימת רע"מ. עשרה מפגינים נעצרו בחשד להפרת הסדר והפרעה לשוטר במילוי תפקידו. חברת הכנסת סונדוס סאלח נפגעה בידה משוטרים והועברה לטיפול בבית החולים הצרפתי בעיר.

דני דיין הצטרף למפלגתו של סער

קונסול ישראל בניו יורק לשעבר דני דיין הצטרף הערב למפלגת "תקווה חדשה" של גדעון סער. דיין, יליד ארגנטינה בן 56, כיהן בעבר גם כיו"ר מועצת יש"ע. עם חבירתו לסער אמר דיין: "אני מצטרף לתקווה חדשה ברגע מכריע התולדות המדינה, מתוך תחושת מחויבות מלאה לצורך בהחלפת השלטון". 

 סער ודיין

יו"ר המפלגה סער בירך על הצטרפותו של דיין ציין: "הוא מבטא באופן צלול ומובהק את הרעיון הלאומי-הליברלי ומבין לעומק את חשיבות אחדות ישראל ואחדות העם היהודי כערך וכמרכיב חיוני בעוצמתה של ישראל. בקיאותו של דני דיין בחברה ובמערכת הפוליטית האמריקנית היא בעלת ערך רב במיוחד״.

אל מפלגתו של סער הצטרפו השר לשעבר זאב אלקין וחברות הכנסת יפעת שאשא-ביטון, שרן השכל ומיכל שיר-סגמן מהליכוד. מכחול לבן הצטרפו חברי הכנסת מסיעת "דרך ארץ" יועז הנדל וצבי האוזר.