עימותים בהפגנה אתמול לפני הצהרת נתניהו בנצרת
צילום: רוני עופר, פלאש 90

האלימות בחברה הערבית: "לא מאמינה לרה"מ נתניהו"

סיהם הייקל אגבריה, שבעלה וילדיה נרצחו לפני 10 שנים, סיפרה בכאן רשת ב על האכזבה מנתניהו: "הבטיח שהרוצח ייתפס ומאז לא היה בקשר איתי" • ח"כ טיבי: "אם נתניהו היה מחובר למכונת פוליגרף בזמן הנאום בנצרת - היא הייתה נשרפת"
בחצי היום
14 בינואר 2021
14:02

סיהם הייקל אגבריה, תושבת אום אל פחם שבעלה ושני בניה נרצחו לפני עשר שנים, מתחה היום (חמישי) ביקורת על ראש הממשלה בנימין נתניהו. "אני לא מאמינה לדבריו של ראש הממשלה", אמרה אגבריה בריאיון לאורי לוי בכאן רשת ב. 

האזינו לריאיון המלא עם סיהם הייקל אגבריה

אגבריה סיפרה כי לפני עשר שנים אדם נכנס לתוך ביתה ורצח את שני ילדיה ובעלה. "הבן הקטן שלי, בן 15, נרצח מול עיני". היא סיפרה כי "הרוצח עוד לא נתפס והמניע לא ידוע עד היום". בהמשך סיפרה על פגישתה עם נתניהו. "בשנת 2012 הייתי בכנסת וראש הממשלה הבטיח שיעזור לי ויתפסו את הרוצח, אבל מאז לא היה בשום קשר איתי".

על הצהרתו של ראש הממשלה אתמול בנצרת אמרה כי היא הרגישה שנתניהו "עושה פרסומת לבחירות". בתוך כך, חבר הכנסת אחמד טיבי פנה בדרישה לוועדת הכנסת לקיים דיון דחוף על אלימות השוטרים נגד חברי הכנסת והפגיעה בחסינותם אתמול בנצרת.

בריאיון לרן בנימיני בכאן רשת ב התייחס הבוקר טיבי לחיזור של נתניהו אחר הקול הערבי: "זו אהבה שקרית. הוא רוצה להרדים את המצביעים הערבים - רובם לא מאמינים לו, ומי שכן ייווכח שהכול זה הבטחות שווא". טיבי הוסיף כי "אם נתניהו היה מחובר למכונת פוליגרף בזמן הנאום בנצרת - היא הייתה נשרפת".

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ טיבי

טיבי הסביר את ההצבעה של חברי הכנסת הערבים נגד הסכמי השלום עם איחוד האמירויות ובחריין כי "זו הייתה הצבעת מחאה - שלום ישראלי-פלסטיני הוא העיקר".

אמש אמר נתניהו בביקורו בנצרת כי "מי שחושב שנזכרנו בערבים רק לפני הבחירות – או שהוא משקר או שהוא לא יודע את העובדות". עוד ציין נתניהו שכל אזרחי ישראל צריכים להצביע והוסיף שהוא מאמין שערביי ישראל צריכים להיות חלק מלא מהחברה הישראלית. 

ראש הממשלה התייחס למחאה נגדו בעיר מוקדם יותר, בהשתתפות חברי כנסת מהרשימה המשותפת. "הפגנות של הרשימה המשותפת הן סימן לייאוש", ציין. "גם הם רואים את התמיכה הגוברת בי ובליכוד בחברה הערבית. אזרחי ישראל הערבים – אתם מצטרפים לליכוד משום שאתם רוצים להצטרף סוף סוף למפלגת שלטון, מפלגה עם קבלות". 

לפני כן נעצרו עשרה בני אדם במחאה נגד נתניהו, לקראת ביקורו בעיר. עשרות בני אדם הגיעו למחות ועימות פרץ בין כוחות המשטרה למפגינים. השוטרים מנעו מהמוחים להתקרב לבניין שאליו נתניהו הגיע.

חברי כנסת מהרשימה המשותפת הגיעו גם הם להפגנה, וחברת הכנסת אעידה תומא סולימאן אמרה: "אנחנו פה להפגין נגד ניסיון נתניהו לסחור בחיסונים לאזרחים בעד קולות. הוא לא יקושש קולות מנצרת, שידועה בקו הפטריוטי שלה".